83x
27. Marec 2017

Vytvorila osobný rekord

Sympatická Alexandra (vľavo) vytvorila osobný rekord

V dňoch 17.3.20017 až 19.3.2017 sa v Žiline konal 16. ročník medzinárodných plaveckých pretekov Jarná cena Žiliny, ktorý bol zároveň 2. kolom Slovenského pohára v plávaní. Na tomto podujatí sa tohto roku zúčastnilo 608 pretekárov z Česka, Maďarska, Estónska, Chorvátska, Slovinska, Srbska a zo Slovenska.

Súťažilo sa v kategóriách 15 roční a starší (v tejto kategórii okrem iných štartovali aj reprezentanti Slovenska Marek Botík, Karolína Hájková či Barbora Mišendová), 13 až 14 roční a najmladší 11 až 12 roční. V najmladšej kategórii sa predstavila aj žiačka 6. ročníka ZŠ Wolkerova v Bardejove Alexandra Didíková, ktorá preteká za Športový klub polície Prešov, keďže v Bardejove neexistuje žiaden plavecký klub, ktorý by bol registrovaný v plaveckej federácii.

Taktiež v situácii, keď v Bardejove už dlhodobo je plaváreň v rekonštrukcii a nie je možné plnohodnotne trénovať, je výsledok mladej Bardejovčanky prekvapivý. Tá vo svojej najsilnejšej disciplíne 50 m prsia po zlepšení svojho osobného rekordu na 40,88 sekundy skončila vo svojej vekovej kategórii na výbornom druhom mieste.

(20:00, JD, foto: Slovenská plavecká asociácia)