23. Február 2017

Vycestovali do Poľska

Dorastenci spoločne zapózovali

Starší dorastenci Partizána Bardejov v piatok odcestovali na herné sústredenie do Poľska. Centrum, kde absolvovali kvalitné tréningové jednotky, no bude o nich postarané aj v rámci regenerácie je mesto Środa Śląska.

Hneď v prvom prípravnom zápase zdolali 5. tím Poľskej Ekstraklasy U19 WKS Śląsk Wrocław 1:0 po góle Lukáša Didika.
Bardejovčania hrali v tejto zostave: Pillár – Kosť, Tuch, Solomankha, Imrich, Geci, Didik, Smolko, Sad, Tokár, Hudák (v 46. minúte nastúpili: Mikúš – Poliak, Foriš, Pangrác-Piter, v 60. minúte zasiali: Uher, Theisz, Scholtés)

Dorastenci navštívili aj štadión  Śląska Wrocław, kde domáci A tím privítal v poľskej Ekstraklase známy klub Wisła Kraków. Chlapci si odniesli zážitok a dobré dojmy zo zápasu. Sústredenie ja zamerané na vytvorenie dobrej partie, zocelenie, získania skúsenosti z kvalitných zápasov.

Druhý zápas: Partizán Bardejov - Miedź Legnica 1:0 (1:0), gól: Pangrác-Piter.
Zostava Bardejova: Mikluš (46. Pillár) – Uher (60. Tuch), Pangrác-Piter, Makowski (46. Solomakha), Krajník (46. Imrich), Poliak, Theisz (60. Didik), Solko (46. Košč), Geci (46. Sad), Foriš (60. Scholtés), Hudák (46. Tokár)

Aj v druhom zápase s kvalitným súperov Miedź Legnica (12. miesto poľskej centrálnej ligy U19) mužstvo ukázalo túžbu po víťazstve a po disciplinovanom výkone v 79. minúte korunovali víťazstvo gólom, ktorý strelil Pangrác-Piter.

Sústredenie splnilo charakter očakávania herného sústredenia. Tréner mal k dispozícii všetkých hráčov, zdravotne boli fit. Výhodou bola možnosť konfrontácie s kvalitnými  zahraničnými tímami vo svojej kategórii.
Nové tváre v družstve: Valerii Sadd, Kordian Makowski

V mužstve vládla dobrá atmosféra, tréner Daňko má vytvorenú dobrú konkurenciu medzi hráčmi. Na hráčoch bola vidieť ochota, chuť pracovať a zlepšovať sa, hlavne v taktike. Športový riaditeľ Alexander Tyč zároveň ďakuje sponzorom a rodičom za možnosť zúčastniť sa tohto sústredenia.

(18:55, partizan)