Hokejisti cez víkend doma o 19. miesto

2x
17. Február 2017

V Púchove kolaps v 3. tretine

V nadstavbovej časti o umiestnenie sa blíži záver súťaže. HaHK Bardejov po prehre na Považí verdikt urobí v sobotu, prípadne v nedeľu. Hrá sa na dve víťazstva.

Bardejov začal na súperovom ľade v Púchove nečakane dobre a po góloch Fellegiho a Česelku vyhral úvodnú tretinu. Solídnou a disciplinovanou hrou sa predviedol aj v druhej časti a dvomi gólmi Špirka išiel do vedenia na 0:4. Po pol hodine hry domáci dali dva góly, no v koncovke dobre naladený Fellegi posunul svoj tím do vedenia o tri góly.

Neuveriteľné veci sa udiali v záverečnej časti zápasu. V priebehu desať minút domáci rozložili defenzívu hosti a šiestimi gólmi v rade do bránky Mojdisa, otočili výsledok na 6:5. Rozhodujúce boli od 42. min. dve oslabenia po vylúčení Šibu. Púchov to využil a poriadne naštrbil sebavedomie protivníka.

V závere už chýbali aj sily, Považania čo vystrelili, to bol gól. Forgáč ešte znižoval na 8:6, no posledných dvadsať minúť tímovo nezvládli.

Púchov – Bardejov 10:6 (0:2, 2:3, 8:1)

Góly a asistencie: 15. Fellegi (Baranok ) 0:1, 16. Česelka (Baranok, Šiba) 0:2, 23. Špirko (Hladký, Česelka) 0:3, 28. Špirko (Česelka, Hladký) 0:4, 30. Zemko 1:4, 34. Bajtalo 2:4, 40. Fellegi (Česelka, Šiba) 2:5, 42. Zemko 3:5, 44. Slávik 4:5, 47. Zemko 5:5, 50. Panaček 6:5, 51. Viedenský 7:5, 53. Zemko 8:5, 55. Forgáč (Lukaček) 8:6, 57. Teska 9:6, 59. Furo 10:6

Rozhodovali: Krist – Rehák, Pleško, 150 divákov.

Bardejovčania nastúpili v tejto zostave: Mojdis – Demjanovič, Šiba, Duhan, Juročko, Mihalik, Kotuček – Česelka, Baranok, Špirko – Forgač, Duračinský, Lukaček – Hladký, Tipul, Fellegi.

2. zápas: V sobotu 18.2. o 17.30 hod: Bardejov - Púchov. Prípadný 3. zápas v nedeľu 19.2. o 17.30 hod: Bardejov – Púchov.

(18:30, šč)