Hokejisti len o 19. miesto s Púchovom

3x
08. Február 2017

Extraligové oči zostali pre plač

forgáč.JPGV 1. fáze nadstavbovej časti (na dve víťazstva) sa mužstvám z 9 . a 10. miesta viac darilo Senici a Budapešti, ktoré budú hrať o 17. miesto. Bardejov s Púchovom sa pobijú o posledné dve miesta.

Po štyroch sezónach snaženia o postup do extraligy, aj tretia ligová súťaž bola nad očakávania.

Po nešťastnej prehre doma, druhý zápas v Senici začali Šarišania v pohode. Dokonca Forgáč prihrávku od Lukačeka premenil vo vedúci gól. Domáci odpovedali trinásť sekúnd po úvodnom vhadzovaní po prestávke a ešte v tej istej minúte otočili výsledok. O ďalšiu minútu už bolo 3:1. Kontaktný gól dal Jurko po individuálnej akcii, no prišli opakované netaktické činnosti.

Šiba dvakrát po sebe oslabil mužstvo a domáci zvýšili opäť o dva góly. Nedal sa druhý útok a Lukaček rozvlnil domácu sieťku. No opäť doplatili na oslabenie a Tomaščík inkasoval piaty gól, keď Tipul dostal osobný trest. V záverečnej časti bola snaha o dobrý výsledok, no chybu pri presilovke hostí využili domáci na 6:3. Následne o dve minúty, rezignovaný protivník už nestačil so silami, a v priebehu minúty pridali ešte dva góly.

Senica – Bardejov 8:3 (0:1, 5:2, 3:0) konečný stav série 2:0 na zápasy

Góly: 19. Forgáč 0:1, 21. Planka 1:1, 21. Jamárik 2:1, 22. Daniel 3:1, 24. Jurko 3:2, 28. Krč 4:2, 33. Lukaček 4:3, 39. Krč 5:3, 45. Pavlik 6:3, 47. Fian 7:3, 47. Pavlík 8:3. Vylúčenia 3/8, presilovky 2/0, oslabenia 1/0. Rozhodovali Adamec – Michna, Olle.

HaHk Bardejov nastúpil v tejto zostave: Tomaščík – Šiba, Demjanovič, Kotuček, Juročko – Leščišin, Pavličko, Česelka – Lukaček, Duračinský, Forgáč – Jurko, Tipul, Cifra.

O konečné umiestnenie na 19 .a 20. mieste na dva zápasy: 11.2. Púchov –  Bardejov. 18. 2., prípadne tretí zápas 19.2. Bardejov – Púchov.

(17:30, šč)