Tréner Patrik Sokoli: Historický úspech pre dorastencov Bardejova

98x
24. November 2016

Bardejovčania celkovým víťazom základnej časti

Reportáž zo zápasu

Hokejoví dorastenci Bardejova v dvadsiatom kole, poslednom v základnej skupine, hostili v stretnutí o prvé miesto celok Trebišova. Pred týmto duelom mali oba celky zhodný počet bodov a tak bolo jasné, že kto v zápase zvíťazí, stane sa majstrom v skupine.

Bardejovčania sa ujali vedenia v desiatej minúte, keď sa presadil Bučko. O minútu a pol na 2:0 zvyšoval Horňák, no hostia ešte v prvej tretiny znížili na rozdiel jediného gólu.

Vstup do prostrednej časti hry vyšiel domácim a Bučko druhým gólom vrátil Bardejovu dvojgólové vedenie. V polovici duelu už na rozdiel troch gólov zvyšoval Dubovecký. Hosťom sa nedarilo prekonať dobre chytajúceho Pagáča.

V tretej tretine sa hralo zo strany na stranu, no viac sa do zakončenia dostávali hostitelia. Po faule rozhodcovia nariadili trestné strieľanie, Dubovecký sa nemýlil a potvrdil výhru. Hostia síce ešte znížili, avšak posledné slovo mali domáci a Zuščik upravil na 6:2.

Bardejovčanom sa v tejto sezóne darí, čo vie aj tréner dorastu Patrik Sokoli.

Dorastenci majú za sebou náročný uplynulý týždeň, v ktorom odohrali až štyri zápasy. Piaty s Trebišovom v utorok dal chlapcom poriadne zabrať.

Bardejovčania zo šestnástich duelov získali až 38 bodov. Druhý skončil Trebišov a tretie miesto patrí Breznu. Radosť z celkového víťazstva dorastenci prejavili priamo na ľade.

Mládež HC 46 Bardejov – MŠK Trebišov 6:2 (2:1, 2:0, 2:1)

Góly: 10. a 22. Bučko, 11. Horňák, 32. a 47. Dubovecký, 55. Zuščik – 12. Vargaeštók, 51. Gurčík

Bardejovčania nastúpili v tejto zostave: Pagáč – Horňák, Slivka, Dubovecký, Kačmarčík, Ondis – Čupa, Gutek, Seman, Hiščár, Bučko – Ivančo, Petryla, Poroslo, Zuščik

(16:15, j, M. Baranová)