Dramatický zápas medzi predposledným Bardejovom a poslednou Budapešťou

2x
19. November 2016

O všetkom rozhodla posledná tretina

hokej bj-ruz.JPGV dvanástom kole sa po takmer 3 týždňoch predstavili druholigoví hokejisti HK Bardejov na domácom ľade, keď dnes (v sobotu, 19.11.2016) hostili celok z Maďarska – KMH Budapešť. Zápas predposledného s posledným sľuboval zaujímavý priebeh a táto domnienka sa potvrdila aj v samotnom dueli.

V úvodnej tretine sa hralo zo strany na stranu, no postupne viac z hry mali Bardejovčania a viackrát preverili pozornosť  brankára hostí. V osemnástej minúte sa domáci dočkali vytúženého gólu, keď presne mieril Baranok. Asistenciu si pripísal Renčok.

Po zmene strán sa hra vyrovnala, do šancí sa čoraz viac dostávali aj hráči KMH, Tomaščík v bráne Bardejova musel byť pozorný. Za dvadsať minút kryl trinásť striel, no dvakrát inkasoval. V dvadsiatej piatej minúte najprv Nagy vyrovnal, avšak Leščišin o niekoľko sekúnd poslal HK opäť do vedenia. V tridsiatej štvrtej minúte Ódry znova vyrovnal, avšak opäť o niekoľko sekúnd Leščišin mieril presne a Bardejov vyhrával 3:2.

V poslednej tretine sa z gólu rýchlo radovali hostia, Fülöp vyrovnal po 65 sekundách. V 49. minúte Fodor v presilovke prekonal brankára domácich po štvrtý raz a Budapešť viedla. V 55. minúte sa o slovo prihlásil Renčok a gól zaznamenal takisto v presilovke. Na lavičke i v hľadisku vypukla radosť. Na štvrtý gól asistovali Leščišin a Tipul. Radosť však netrvala dlho, v čase 56:12 Fülöp naklonil misku váh na stranu hostí. Osem sekúnd pred záverečnou sirénou Ódry výsledok už len kozmeticky upravil.

Bardejov tak po prehre v Trebišove (3:7), s Gelnicou (3:10), v Sabinove (2:11), v Rimavskej Sobote (2:7) i v Brezne (1:6) prehrali aj doma s Budapešťou 4:6. Najbližšie sa Hornošarišania predstavia v Ružomberku. Aj keď v posledných dueloch prišli prehry, zbrane skladať netreba. Prvá sezóna novovzniknutého klubu vyžaduje hlavne trpezlivosť. Nový káder, hráči, ktorí hokej nehrali niekoľko rokov... S prehrami sa počítalo, no všetci pevne veria, že bardejovský hokej sa vráti aspoň tam, kde bol pred rokom. No s prevažne s domácimi hráčmi. A práve to je rozdiel a cesta, ktorou sa v klube chcú uberať. Bude ešte tŕnistá, no je správna.

HK Bardejov – KMH Budapešť 4:6 (1:0, 2:2, 1:4)

Góly: 18. Baranok, 26. Leščišin, 35. Leščišin, 55. Renčok  - 25. Nagy, 34. Ódry, 42. Fülöp, 49. Fodor, 57. Fülöp, 60. Ódry

Bardejovčania nastúpili v tejto zostave: Tomaščík – Leščišin, Baranok, Pavličko, Renčok – Hladký, Šiba, Lukaček, Duhan, Fellegi – Lúč, Kotúček, Jurko, Demjanovič, Duračinský – Forgáč, Mihálik, Pribula, Paľa-Kočiščák, Makara - Tipul

(19:45, red)