Partizánky museli bojovať nielen proti súperkám, ale aj proti pánom v pruhovanom

6x
09. November 2016

Šesť gólov, body sa delili

V strede Vaľušová, strelkyňa dvoch gólov

Juniorky Partizána Bardejov odohrali zápas deviateho kola v Trenčianskych Tepliciach. Bardejovčanky nastúpili na rozmočený trávnik po zápase žien s cieľom obrať súpera o prvé body. Pred týmto duelom mali domáce Trenčianske Teplice bilanciu sedem zápasov – sedem výhier. Partizánky prehrali iba raz, v Bratislave so Slovanom.

Hostkám výborne vyšiel vstup do duelu a už v tretej minúte skóre otvorila Vaľušová. Domáce dievčatá tento rýchly gól zaskočil, no postupne sa z toho spamätali a začali sa tlačiť pred bránu Bardejova. Vyrovnanie prišlo v 25. minúte, keď Gyomraiovú prekonala Panáková. Bardejovčanky sa však hneď po rozohrávke dostali aj druhý krát do vedenia a do streleckej listiny sa zapísala opäť Vaľušová. Netrvalo dlho a Teplice vyrovnali aj druhý raz – opäť úradovala Panáková. Bardejovčanky mali v prvom polčase mierne navrch, no tesne pred koncom prvého dejstva (zápasy junioriek sa hrajú 2 x 40 minút) prekvapila obranu Bardejova Havrilová a strelila tretí gól svojho družstva.

Od úvodu druhého polčasu sa Bardejovčanky zahryzli do súperiek a prevýšili hlavne stred poľa, no pozorné museli byť aj v obrane. Postupne však na ihrisku začali úradovať rozhodcovia a viacero ich verdiktov bolo pozoruhodných. S pribúdajúcimi minútami si Partizánky vypracovali aj niekoľko šancí, no v koncovke zlyhali. Gól neprichádzal ani po nájazdoch či po strelách z diaľky. Hostky začali tušiť, že domáce (i rozhodcovia) spravia všetko pre to, aby si domov neodniesli ani bod.

Bardejovčanky však ukázali bojovnosť a túžbu po góle a odmena prišla v predposlednej minúte, keď vyrovnávala šikovná Cingeľová.  Tento gól domácich zaskočil, veď už boli blízko k trom bodom. V poslednej minúte najprv rozhodca prísne odpískal priamy kop tesne pred šestnástkou a po rozohratí, po páde domácej hráčky v pokutovom území, ešte prísnejšie odpískal penaltu. Páni v pruhovanom ešte hostkám udeleli 2 žlté karty. K lopte sa postavila Havrilová, no namierila rovno do gólmanky Gyomraiovej. Po tomto zákroku sa zápas ukončil, body si súperky podelili. Rozhodcovia si po skončení stretnutia vypočuli spŕšku škaredých slov.

Prísne odpískaný priamy kop a následná „darovaná“ penalta pre domáce. Viacero faulov, ktoré sa pískať nemuseli. O postavení mimo hru by sa tiež dalo polemizovať. Výkon rozhodcovskej trojice v Trenčianskych Tepliciach sa bude rozoberať ešte dlho. Dievčatá (na oboch stranách) boli po stretnutí rozčarované. Takýmto smerom sa má uberať mládežnícky šport?

Trenčianske Teplice – Partizán Bardejov 3:3 (3:2)

Góly: 25. a 34. Panáková, 40. Havrilová – 3. a 27. Vaľušová, 79. Cingeľová

Bardejovčanky nastúpili v tejto zostave: Gyomraiová – Kubová, Vagaská, Vataščáková (52. Valancová), Harčarufková (65. Fecková), Storinská (52. Maliňaková), Tejová, Sokolová, Cingeľová, Vaľušová, Solárová