Futbalisti Partizána porazili Liptovský Mikuláš tesne 3:2

3x
31. Október 2016

Partizán po hodine prehrával

fut bj lm.jpgV 13. kole 2. futbalovej ligy Partizán Bardejov vyhral nad MFK Tatran Liptovský Mikuláš 3:2 a posilnil si druhé miesto v tabuľke.

Kubena poslal hostí do vedenia, ktorí boli tvorivejší. Poľský legionár Góra v drese Partizána sa vie presadiť v individuálnej činnosti a vyrovnával. Po prestávke domáci pridali na obrátkach, no Hamuľák hľadá streleckú silu, po slabom pokuse brankár Šavol loptu kryl. Domáceho kanoniera aj v ďalšom priebehu hostia ustrážili.

Prišlo prekvapenie, z protiútoku Liptákov po ľavej strane domáci obrancovia chybovali a skúsený Papaj nemal problém prekonať brankára Nováka. Po hodine hry to boli momenty pre domáceho Verčimáka, najprv tvrdou strelou ohrozil Šavola, no po rohovom kope Góru hlavičkou už  bolo 2:2.

Opäť Góra z rohu zahrával aj na rozhodujúci moment. Jacko šikovne nabehol na jeho center, po hlavičke obrana Liptákov nestačila reagovať a bolo 3:2.

Horodník sa udomácnil

V minulom kole Bardejov vyhral v Rimavskej Sobota, autorom dvoch gólov bol Michal Horodník, aj  proti Liptovskému Mikuláši sa prezentoval výbornou strelou, ktorú brankár Šavol excelentne vyrazil, no v základnej zostave si už našiel miesto:

„Dnes to bol náročný zápas. Prispel k tomu aj silný vietor, do prestávky pomohol im, potom nám. Boli na tom lepšie, chýbala nám iskra, boli sme pomalší, nemali sme odrazené lopty. Nevyhrávali sme súboje, no po prestávke sme to zlepšili. Keďže som v minulom kole dal dva góly, mohlo to byť aj dnes. Som ľavák, kopem z pravej strany, z druhej kope Góra, máme to dohodnuté.“

(17:20, J. Ščerbík, foto: P. Cingel)