Skvelé futbalistky porazili aj Banskú Bystricu, v tabuľke sú na prvom mieste

7x
30. Október 2016

Bardejovčanky zaslúžene vyhrali

Radosť Bardejovčaniek po strelení tretieho gólu

Prvoligové futbalistky Partizána Bardejov odohrali dnes (nedeľa, 30.10.2016) majstrovský zápas ôsmeho kola, v ktorom na domácej umelej tráve hostili družstvo Sport Ladies Club Banská Bystrica.  Hostky pred týmto duelom zo siedmych zápasov štyrikrát vyhrali a dostali iba jeden gól. Oporou v bráne je Patrícia Chládeková, ktorá ešte v minulej sezóne hájila farby práve Bardejova.

Domáce sa na zápas pripravili zodpovedne, čo začali potvrdzovať od úvodného hvizdu. I keď prvých desať minút bolo ešte vyrovnaných, s pribúdajúcim časom sa hra presúvala čoraz viac pred Chládekovú. Na druhej strane musela byť pozorná Mochnacká, avšak lopta sa pred domácu brankárku dostávala iba sporadicky.

Bardejovčankám vyšiel záver prvého polčasu, keď po skrumáži lopta opečiatkovala tyčku Banskej Bystrice, no následne sa najlepšie zorientovala Bochinová a poslala loptu do siete. Aj po zmene strán videli diváci hru zväčša v strede a na polovici futbalistiek zo stredného Slovenska. Na druhej strane však v 67. minúte udreli hostky, keď Jamrichová si najlepšie vybehla po rohovom kope a nikým nekrytá vyrovnala na 1:1.

Hneď po rozohrávke odpovedali Bardejovčanky, loptu zo stredového kruhu poslala na nabiehajúcu Mazurovú kapitánka Galarovičová a v súboji jednej proti jednej prvá menovaná prelobovala Chládekovú a loptu poslala do siete. V 73. minúte po ľavej strane potiahli domáce, prízemný center našiel voľnú Havranovú a tá prekonala Chládekovú po tretí raz.

V ďalšom priebehu si už domáce výsledok ustrážili, i keď hostky ešte dvakrát pohrozili brankárku Bardejova. V dôležitom zápase tri body ostali doma a po tejto výhre sa Partizán dostal na prvé miesto.

Partizán Bardejov – SLC Banská Bystrica 3:1 (1:0)

Góly: 38. Bochinová, 68. Mazurová, 73. Havranová – 67. Jamrichová

Bardejovčanky nastúpili v tejto zostave: Mochnacká – Havranová, Pivovarníková, Semhricová, Rosoľanková (62. Gmitterová), Lemešová, Hovancová, Bochinová, Roháčová (33. Mazurová), Galarovičová, Mikolajová (90. Vajdová)

Po ženách na ihrisko vybehli juniorky, svojho súpera porazili takisto o dva góly, 2:0. Skóre otvorila Sokolová a v druhom polčase druhý gól pridala Solárová. Najbližšie sa Bardejovčanky predstavia v Trenčianskych Tepliciach.