Dorastenci prehrali v Brezne, následne doma porazili Humenné. Seman zaznamenal hetrik

12x
13. Október 2016

Jedna výhra a jedna prehra

h dorast.JPG

Doma porazili súpera, strelili osem gólov

Dorastenci z Bardejovského klubu Mládež HC 46 odohrali ďalšie dva zápasy, najprv sa predstavili v Brezne, následne doma privítali Humenné.

V Brezne sa Bardejovčanom nedarilo a prehrali o päť gólov. Už po prvej tretine bolo 1:4, v ďalšej Bardejov inkasoval dva góly, posledná tretina sa skončila nerozhodne. Jediný gól Bardejova strelil Dubovecký.
„Naši hráči neplnili pokyny, ktoré sme si povedali v šatni, chýbala iskra a nasadenie v zápase, súper zaslúžene zvíťazil, keďže sme mali problém v zakončení  a z 37 striel na brankára sme dokázali skórovať len raz,“ prezradil tréner Bardejova Patrik Sokoli.

V nedeľu Bardejov privítal Humenné a po zápase v Brezne išiel do zápasu s tým, že v nedeľu musia tri body ostať doma. „Síce sme prehrávali 1:0, no boli sme aktívnejší. Neskôr sa hokejové umenie prejavilo na našej strane. Do tretej tretiny sme vstupovali za stavu 6:3 a chlapcov sme v šatni nabádali, aby neprestali so svojou hrou a hrali aktívne až do konca stretnutia. V piatej minúte tretej tretiny sme strelili siedmy gól, po ňom prišlo paradoxne uspokojenie a súper to využil a v priebehu piatich minút stiahol na rozdiel jedného gólu. Na striedačke pri oddychovom čase sme si povedali, že sme upustili od našej hry, že musíme zapnúť na vyššie obrátky. Chlapci boli odhodlaní zvíťaziť, čo potvrdil Dubovecký krásnou individuálnou akciou, ktorú zakončil gólom. Na ľade sa ešte zopárkrát zaiskrilo, hostia sa nevedeli zmieriť s prehrou. Dvojgólové vedenie sme si postrážili až do konca stretnutia a mohli sme sa spoločne tešiť z domáceho víťazstva,“ okomentoval aj druhý zápas P. Sokoli.

HK Brezno – Mládež HC 46 Bardejov 6:1 (4:1, 2:0, 0:0)

Góly: 5. Šimko, 12. Balšianok, 16. a 24. Auxt, 18. a 26. Kováčik – 18. Dubovecký

Bardejovčania nastúpili v tejto zostave: Pagáč – Hric, Poroslo, Dubovecký, Slivka, Ondis – Horňák, Ivančo, Petryla, Zuščik, Seman – Kačmarčík, Čupa, Bučko, Hiščár, Zachradnik

Mládež HC 46 Bardejov – MHK Humenné 8:6 (2:1, 4:2, 2:3)

Góly: 15. Petryla, 18., 31. a 34. Seman, 25. a 28. Hric, 46. Ondis, 57. Dubovecký – 14., 47. a 57. Šiňanský, 23. Bujňák, 32. Škovran, 50. Petruška

Bardejovčania nastúpili v tejto zostave: Pagáč – Hric, Slivka, Ondis, Hiščár, Dubovecký – Horňák, Poroslo, Seman, Ivančo, Bučko – Čupa, Kačmarčík, Petryla, Zachradnik

(21:55, red)