58x
12. Október 2016

Zo štyroch duelov tri výhry

Reportáž

Bardejovské hádzanárky odštartovali sezónu dvoma domácimi zápasmi proti celku Drábova Košice. Najprv sa na palubovke predstavili mladšie žiačky a po nich si zahrali staršie žiačky.

Mladšie žiačky úlohu favoritiek potvrdili a od začiatku stretnutia ťahali za dlhší povraz. Prvý polčas vyhrali vysoko 18:4. Po zmene strán sa hralo viac defenzívne, domáce pridali ešte sedem gólov, hostky iba dva. Strelecky sa darilo Slávke Ratvajskej, no pridali sa aj ďalšie hráčky.

Staršie žiačky doplnené o hráčky z tímu mladších sa snažili v prvom polčase ťahať so súperom krok, no hostky ukázali svoju kvalitu a polčas vyhrali o sedem gólov. Košičanky aj v druhom polčase ukázali väčšie skúsenosti a celý zápas vyhrali 28:6.

V druhom kole vycestovali Bardejovské osy do Košíc, súperom im boli dievčatá z ŠŠK Bernoláková.  Mladšie žiačky vyhrali o desať gólov, 21:11 a staršie žiačky zdolali súperky ešte vyššie, 26:10.

Mladšie žiačky: Bardejov – Košice 25:6 (18:4)

Zostava a góly: Slávka Ratvajská (11), Marianna Novotná (5), Miriam Lojdlová (4), Alexandra Mizíková (3), Zuzana Kutná (2), Dominika Knapová, Klaudia Šimičeková, Klaudia Jimenez Smith,  Hana Harbaľová, Sofia Varcholová, Nina Demjanovičová

Staršie žiačky: Bardejov – Košice 6:28 (4:11)

Zostava a góly: Kristína Kutná (3), Alexandra Mizíková (2), Slávka Ratvajská (1), Natália Zapachová, Barbora Pösová, Tamara Hersteková, Simona Velgosová, Radka Passiová, Marianna Novotná, Zuzana Kutná

Mladšie žiačky: Košice – Bardejov 11:21

Staršie žiačky: Košice – Bardejov 10:26

(11:50, r, Z. Šinaľová)