Bardejovčanky sa v zápase natrápili, no Šaľu porazili

7x
08. Október 2016

Tri body ostali doma

Bardejovčanky (v bielom) potvrdili úlohu favorita

Futbalistky Partizána Bardejov dnes (v sobotu, 8.10.2016) na domácej pôde privítali celok Duslo Šaľa. I keď domáce boli v zápase favoritom, otázkou bolo, ako duel zvládnu, nakoľko až päť hráčok sa počas týždňa predstavilo na zraze v Bratislave, ktorý skončil až v piatok popoludní. Následne sa dievčatá museli presunúť do Bardejova, aby o niekoľko hodín nastúpili na ligový zápas v drese Partizána. I keď domáci funkcionári chceli zápas preložiť, hostky ponuku odmietli.

V úvode sa hralo zo strany na stranu, avšak prevažne v strede ihriska. Skóre prekvapujúco otvorili hostky, keď v osemnástej minúte loptu do vápna poslala Andrušková, brankárka Mochnacká zle zareagovala a lopta skončila v sieti – 0:1. Domáce sa len ťažko dostávali do zakončenia a vo viacerých momentoch si zle rozumeli.

bj-sala (2).jpgAni po zmene strán sa obraz hry nemenil a hráčky Šale sa snažili hrať čo najďalej od ich pokutového územia. Po hodine hry domáce zahrávali priamy kop a Mikolajová nechytateľnou delovkou vyrovnala – 1:1.

V ďalších minútach sa Partizánky začali dostávať až pred gólmanku hostí, no vyloženejšiu šancu si nevypracovali. V 78. minúte však na domácej striedačke vypukol gejzír radosti, keď sa strelecky presadila Bochinová. Hneď o niekoľko desiatok sekúnd na druhej strane Mochnacká nebezpečnú strelu vyrazila na brvno. V posledných minútach si už Bardejovčanky umnou hrou udržali vedenia a zápas doviedli do víťazného konca.

Najlepšou hráčkou Bardejova sa stala reprezentantka Monika Havranová.

Dôležité tri body ostali doma, najbližšie sa Partizánky predstavia v Bratislave, keď v stredu odohrajú tretie kolo Slovenského pohára. V siedmom kole Bardejov vycestuje do Myjavy.

Partizán Bardejov – FK Slovan Duslo Šaľa 2:1 (0:1)

Góly: 62. Mikolajová, 78. Bochinová – 18. Andrušková

Bardejovčanky nastúpili v tejto zostave: Mochnacká – Vajdová, Havranová, Pivovarníková, Mazurová, Rosoľanková, Lemešová (55. Gmitterová), Hovancová, Bochinová, Galarovičová (73. Tejová), Mikolajová