Bardejovčanky deklasovali Michalovčanky, tréner Čekan spokojný

6x
07. Október 2016

Partizánky domácim nedali šancu

Futbalistky Partizána Bardejov sa v ďalšom kole prvej ligy predstavili v Michalovciach. Zápas u nováčika priniesol doposiaľ najvyššie sezónne víťazstvo.

Bardejovčanky dominovali od úvodu a hneď v prvých minútach si vytvorili veľký tlak. Po štvrťhodine na svetelnej tabuli svietilo skóre 0:4. Do polčasu pridali Partizánky ďalšie dva presné zásahy. Po zmene strán sa zápas už len dohrával, napokon Bardejov uštedril osem gólov. Hneď polovicu z nich strelila Mikolajová.

Vysoko vyhrali aj juniorky, tie si poradili ešte presvedčivejšie a vyhrali 9:0.

Zápas žien okomentoval aj tréner Bardejova, Ľubomír Čekan.

„Z  tohto zápasu sme mali trochu obavy, pretože zápasy s Michalovcami sú stále náročné, lebo ide o  východoslovenské derby. Na úvod sme chceli zvoliť tú istú taktiku ako v Slovenskom pohári v Prešove a to nám vyšlo nad očakávania, pretože už v šiestej minúte súper fauloval v pokutovom území a my sme sa ujali vedenia. To súpera zaskočilo, ako aj naše vysoké napádanie a to viedlo k vsieteniu nášho druhého gólu.

Dievčatá neprestali atakovať súpera na jeho polovici  a tak súper nemal šancu sa vymaniť spod obrovského tlaku. V štrnástej minúte sme vyhrávali už 3:0. Tento stav dodal dievčatám sebavedomie a veľmi dobre kombinovali, čo viedlo k vsieteniu štvrtého gólu. Bol to naozaj úvod, ktorý prekvapil aj mňa samotného, ale na druhej strane to bolo podmienené tým, že dievčatá dodržali taktické podmienky, na ktorých sme sa dohodli. V tejto fáze hry sme dominovali, ale zase nekvalitný terén nám našu hru brzdil. Aj napriek tomu sa nám podarilo do konca polčasu vsietiť ešte tri góly. S hrou v prvom polčase som bol veľmi spokojný, takto by sme chceli hrať.

Druhý polčas už nebol z našej strany taký kvalitný, boli sme menej koncentrovaní, aj keď sme mali loptu na svojich kopačkách, tak sme hru komplikovali zbytočným vedením lopty, alebo slabým pohybom. Súper začal vyhrávať osobné súboje  a pokúšal sa o brejky. Podarilo sa nám ešte dvakrát skórovať. V závere zápasu sa už prejavovala aj únava zo stredajšieho zápasu a tak súper vsietil aspoň čestný úspech. To dievčatá prebudilo a záver zápasu sme už kontrolovali umným držaním lopty.“

MFK Zemplín Michalovce – Partizán Bardejov 1:8 (0:6)

Góly: 64. Baníková – 6., 14., 17. a 49. Mikolajová (prvý z pen.), 9. Bochinová, 34. a 53. Havranová (prvý z pen.), 40. Semhricová

Bardejovčanky nastúpili v tejto zostave: Mochnacká – Havranová, Pivovarníková, Mazurová (55. Vajdová), Semhricová, Rosoľanková, Lemešová, Hovancová (50. Gmitterová), Bochinová, Galarovičová, Mikolajová

(20:20, J. Mačejovský)