Prvý majstrovský zápas majú za sebou aj hokejoví dorastenci

21. September 2016

Hokejová mládež na ľade

kadeti hokej BJ-DK.JPG

Dorastenci si sily zmerali s Breznom

Ďalšími zápasmi pokračovali hokejové súťaže kadetov a dorastencov. Kadeti v nedeľu hostili Dolný Kubín a dorastenci si sily zmerali s Breznom.

Kadeti odštartovali zápas výborne, Plaskoň v piatej minúte poslal hostiteľov do vedenia. V polovici stretnutia Bardejov pridal druhý a tretí gól, no na 1:3 znižovali hostia iba 52 sekúnd po treťom góle Bardejova. Do konca druhej tretiny ešte hostia znížili na rozdiel jedného gólu, avšak hneď na začiatku poslednej časti hry Sokoli dostal domácich opäť do dvojgólového vedenia. V 47. sa Dolný Kubín opäť dotiahol iba na gól, no Sokoli svojim druhým gólom zvyšoval na 5:3. Necelú minútu pred záverom hostia ešte dokázali znížiť na 4:5, no štrnásť sekúnd pred koncom Tkáč upravil výsledok na 6:4. Bardejovčania tak v napínanom zápase vyhrali o dva góly.

„Zápas sa začal pre hráčov Bardejova dobre, keď sa chlapci dostali do vedenia 3:0, no potom sa hráči uspokojili a súper sa dotiahol na 3:2. V kabíne padli po druhej tretine tvrdšie slová, pretože sme prestali korčuľovať a dohrávať osobné súboje, čo malo za následok to, že sme súperovi dovolili dotiahnuť sa, no v tretej tretine sme sa opäť vrátili k svojej hre a zvíťazili sme,“ prezradil tréner Patrik Sokoli.

Bardejov – Dolný Kubín 6:4 (1:0, 2:2, 3:2)

Góly:  5. Plaskoň, 29. a 60. Tkáč, 31., 41. a 52. Sokoli – 31. Rimóci, 38. Hojo, 47. Bakaľa, 60. Puvák

Bardejovčania nastúpili  v tejto zostave: Pjenčák – Sokoli, Lazur, Zachradnik, Kowalski, Tkáč – Fedoročková, Grivna, Kielbicki, Jurč, Plaskoň – Pavlišin, Feckanin, Gurský, Harčár, Džamba

7. MŠK MLÁDEŽE TREBIŠOV 4 0 0 4 16:28 0

Na prvý majstrovský zápas nastúpili už aj bardejovskí dorastenci. Súperom im bolo Brezno. Od úvodu sa hral rýchli a agresívny hokej na oboch stranách.  Prvú tretinu v počte striel vyhrali domáci (18:6), no stav bol po dvadsiatich minútach 1:1. V prostrednej časti hry gól nepadol. Aj tretia tretina sa skončila rovnakým výsledkom ako tá prvá, no góly padali až v jej závere. Na 1:2 dával Marek, vyrovnávajúci gól padol v čase 59:45. V predĺžení mali viac šťastia hostia, dali gól a zápas vyhrali.

„Škoda nevyužitých šancí v prvej tretine. Postupne sa hra vyrovnala a do tretej tretiny sme vstupovali  po bezgólovej druhej tretine za stavu 1:1 s odhodlaním urobiť všetko preto, aby sme boli v zápase úspešní, no v 17. minúte tretej tretiny sme inkasovali gól, keď sme si nepokryli hráčov Brezna. Chlapci však nesklopili hlavy a 15 sekúnd pred koncom tretej tretiny po oddychovom čase sa nám pri hre bez brankára podarilo vyrovnať. Nasledovalo päťminútovke predlženie troch na troch, kde bol šťastnejší súper, keď pri zlom striedaní sa mu podarilo streliť víťazný gól v štvrtej minúte predlženia a zvíťazil 2:3,“ okomentoval zápas dorastencov tréner P. Sokoli.

Bardejov – Brezno 2:3 p.p. (1:1, 0:0, 1:1 – 0:1)

Góly: 17. Knap, 60. Ondis – 14. Matzenauer, 58. Marek, 64. Bušovský

Bardejovčania nastúpili  v tejto zostave: Pagáč – Hric, Slivka, Petryla, Knap, Ondis – Horňák, Poroslo, Seman, Zuščik, Pasternak – Jašek, Bučko, Kosár, Kačmarčík