Kadeti doma prehrali s Michalovcami, no vyhrali v Trebišove

2x
16. September 2016

Odštartovali súťaž

hockey.jpgKadeti z hokejového klubu Mládež HC 46 Bardejov odštartovali novú ligu zápasmi doma s Michalovcami a v Trebišove.

Úvodné kolo (Rimavská Sobota – Bardejov) bolo preložené na 31.12., v druhom prehrali Bardejovčania doma s Michalovcami vysoko 0:10 (0:2, 0:5, 0:3). Výsledok však v zápase ovplyvnila situácia v bardejovskom hokeji, keďže na ľad hráči vykorčuľovali až 1.9.

V treťom kole kadeti vycestovali do Trebišova, odkiaľ si priviezli tri body po výhre 5:3. Bardejovčania sa ujali vedenia, keď prvý sezónny gól zaznamenal Petryla. Domáci síce vyrovnali, no hostia išli do vedenia necelá dve minúty pred koncom prvej tretiny, druhý gól pridal Zachradnik.

Autor druhého gólu zvyšoval v prostrednej časti hry na 1:3. V poslednej časti hry Trebišov v priebehu troch minút vyrovnal, no v 55. minúte Zachradnik tretím gólom poslal Bardejov do vedenia a v závere Petryla upravil na 3:5.

„Od začiatku to bol vyrovnaný zápas, rozhodovali detaily. Základom úspechu bol náš aktívny prístup ako v obrane, tak aj v útoku. V druhej tretine sme síce poľavili, ale nakoniec sme to dotiahli do víťazného konca. Rozhodla naša početný streľba a vynikajúci výkon brankára Pagáča,“ uviedol tréner Bardejova Tomáš Ivan.

MŠK Mládež Trebišov – Mládež HC 46 Bardejov 3:5 (1:2, 0:1, 2:2)

Bardejovčania nastúpili v tejto zostave: Pagáč – Feckanin, Fedoročková, Grivna, Harčár, Hiščák, Jurč, Lazur, Pavlišin, Petryla, Plaskoň, Poroslo, Sokoli, Tkáč, Zachradnik, Zuščik

V štvrtom kole mal Bardejov voľno, v piatom (18.9., od 9.00 hod.) doma privíta Dolný Kubín.