Futbalistky Partizána Bardejov zvládli aj druhý zápas, naplno bodovali v Žiline

3x
03. September 2016

Plný počet bodov

Reportáž

V druhom kole prvej futbalovej ligy žien a junioriek vycestovali Bardejovčanky do Žiliny. V úvodnom zápase doma porazili Nitru, plný počet bodov chceli získať aj v ďalšom zápase.

Na nie príliš kvalitnom trávniku sa najprv predstavili ženy. Domáce hráčky išli do plných od úvodu, partizánky mali problém dostať sa do zakončenia. Úvodné šance si síce vytvorili Žilinčanky, no z prvého gólu sa tešili hostky. Kapitánka Galarovičová síce namierila do brankárky domácich, avšak Červíková loptu vyrazila iba pred seba a pohotovou dorážkou Mazurová otvorila skóre – 0:1.

Domáce tento gól prekvapil a o sedem minút hostky pridali druhý presný zásah, keď krásnou pozemnou strelou prekvapila nielen obranu strelkyňa Bardejova Mikolajová. Tento druhý gól hostky upokojil a postupne prevzali iniciatívu. Do konca polčasu ďalší gól nepadol, avšak na pozore musela byť aj brankárka Mochnacká.

V druhom dejstve sa domáce prezentovali peknými akciami, no v 51. minúte Galarovičová strelila tretí gól svojho tímu.  V ďalších minútach sa hralo zo strany na stranu, Bardejovčanky sa nikam neponáhľali, loptu vedeli rozumne podržať. V samom závere Žilinčanky výsledok už len kozmeticky upravili, Sluková pridala jediný gól domácich. Bardejovčanky tak vyhrali aj druhý zápas v sezóne.

MŠK Žilina – Partizán Bardejov 1:3 (0:2)

Góly: 87. Sluková – 15. Mazurová, 22. Mikolajová, 51. Galarovičová

Bardejovčanky nastúpili v tejto zostave: Mochnacká – Gmitterová, Havranová (75. Pivovarníková), Mazurová, Semhricová, Rosoľanková, Lemešová, Bochinová, Roháčová (63. Hovancová), Galarovičová, Mikolajová

Tabuľka

1. Spartak Myjava            2             2             0             0             7:1         6

2. Partizán Bardejov        2             2             0             0             6:2         6

3.  Banská Bystrica          2             1             1             0             1:0         4

4.  Slovan Bratislava       1             1             0             0             8:2         3

5. ŠKF VIX Žilina             2             1             0             1             8:3         3

6.  Trenčianske Teplice    1             1             0             0             4:0         3

7.  Šaľa                             2             0             1             1             1:4         1

8.  Zemplín Michalovce    2             0             0             2             0:5         0

9. FC Nitra                        2             0             0             2             3:11       0

10.  Nové Zámky              2             0             0             2             0:10       0

Po ženách na hraciu plochu vybehli juniorky.  Tie svoje súperky prevýšili po všetkých stránkach a už v tretej minúte skóre zápasu otvorila Vaľušová.  Po zmene strán sa Bardejovčanky presadili ešte trikrát – druhý gól zaznamenala Solárová, tretí Tejová v závere štvrtý gól strelila Valancová. Bardejovčanky po výhre 4:0 zaznamenali druhú tohtosezónnu výhru.

MŠK Žilina – Partizán Bardejov 0:4 (0:1)

Góly: 3. Vaľušová, 46. Solárová, 60. Tejová, 78. Valancová

Bardejovčanky nastúpili v tejto zostave: Gyomraiová – Solárová (70. Belišová), Kubová, Mačugová, Harčarufková, Valancová, Maliňaková, Sokolová, Tejová, Vaľušová, Storinská

(19:40, red)