Futbalistky prvý zápas zvládli, porazili Nitru

5x
02. September 2016

Povinné body ostali doma

Reportáž

Úvodným kolom odštartoval nový súťažný ročník prvej futbalovej ligy žien a junioriek. Bardejovčanky sa predstavili doma, hostili celok Nitry.  V úvodných minútach sa hralo zo strany na stranu, no viac z hry mali domáce futbalistky. V dvadsiatej minúte však hostky rozohrávali štandardnú situáciu, z priameho kopu Trnková poslala loptu do siete a Nitra sa ujala vedenia.

Domáce sa však naďalej snažili hrať svoju hru, postupne zlepšili rozohrávku i prihrávky a v 36. minúte bolo vyrovnané, keď sa presadila Mazurová.  Partizánky gól povzbudil, no v útoku sa naďalej trápili. Druhý polčas bol už z domácej strany lepší, hráčky v modrom boli častejšie pri lopte a v súbojoch boli rýchlejšie.

Hostkám postupne dochádzali sily, čo domáce chceli využiť. Podarilo sa im to desať minút pred záverom, keď Galarovičová poslala loptu aj s pomocou konštrukcie za bránkovú čiaru. Koniec stretnutia už patril Bardejovčankám a v samom závere na 3:1 upravila Mikolajová. Domáce napriek tomu, že sa v zápase viackrát trápili, zaslúžene vyhrali a pripísali si dôležité úvodné tri body.

Prvý súťažný zápas si na lavičke Bardejova odkrútil Ľubomír Čekan, do zápasu šiel s očakávaním.Bardejovčankám nevychádzala finálna prihrávka, dievčatám častokrát chýbal tzv. posledný krok.  V poslednej polhodine hráčky bojovali aj s vysokou teplotou.

V zápase junioriek padol iba jeden gól, v 56. minúte o troch bodoch rozhodla domáca Tejová. V druhom kole sa Bardejov predstaví v Žiline.

Partizán Bardejov – FC Nitra 3:1 (1:1)

Góly: 36. Mazurová, 80. Galarovičová, 90. Mikolajová – 21. Trnková

Bardejovčanky nastúpili v tejto zostave: Mochnacká – Gmitterová, Havranová, Mazurová, Semhricová, Rosoľanková, Hovancová, Bochinová, Roháčová (46. Lemešová), Galarovičová, Mikolajová

Partizán Bardejov – FC Nitra 1:0 (0:0)

Gól: 56. Tejová

Bardejovčanky nastúpili v tejto zostave: Gyomraiová – Solárová, Kubová, Mačugová, Harčarufková (41. Storinská), Valancová, Maliňaková (66. Fecková), Sokolová, Tejová, Cingeľová, Vaľušová (78. Belišová)

(16:10, j, M. Baranová, J. Šivec)