Partizán Bardejov porazil Dolný Kubín 4:1

9x
10. August 2014

Ďalšie domáce víťazstvo o tri góly

Futbalisti Partizána Bardejov v treťom kole druhej najvyššej súťaže privítali na svojom trávniku posledný celok tabuľky – Dolný Kubín.  Bardejovčania v prvom kole porazili Moldavu nad Bodvou 3:0, no v druhom prehrali v Poprade 0:2. Aj keď sa mnohým zdá prehra v Poprade prekvapujúca, treba podotknúť, že pod Tatry sa druhá liga vrátila po dlhom čase a domáci hráči sa pred takmer 1500 divákmi chceli ukázať a domácu premiéru vyhrať.

Už pred stretnutím sa očakávalo, že do hosťujúcej brány by mohlo padnúť gólov viac.  Priebeh stretnutia to potvrdil.

Pred úvodným výkopom si všetci prítomní minútou ticha uctili bývalého hráča a trénera Ladislava Vankoviča.

Už v prvej minúte predviedli domáci hráči nacvičenú akciu, Palša prihral po ľavej strane Kicovi, ten našiel v päťke Grucu, avšak ten loptu dobre netrafil.  Následne hlavičkoval Revák, no nepresne.  Z úvodného tlaku Partizán vyťažil v desiatej minúte. Po nedorozumení hostí získal loptu Grohoľ, ktorý prihral Grucu a ten sa do odkrytej brány nemýlil – 1:0.

Aj po góle mali iniciatívu na kopačkách domáci, avšak gól prišiel na opačnej strane. Hosťujúci Otruba prešiel cez Kicu, bol sám v šestnástke, loptu poslal do pätky a pred bránou ju do siete nešťastne trafil Andraščík – 1:1.

Ďalšiu príležitosť mali hostia, no v 21. min.  bol Molčan pozorný. Po polhodine hry diváci videli šance najprv na strane Kubína, tak na domácej strane. Ďalšia príležitosť domácich už skončila v sieti. Palša poslal načasovanú loptu Gagnovi a ten vymietol šibenicu Trabalíkovej brány – 2:1. Do konca polčase už gól nepadol a tak pred druhým dejstvom bolo všetko otvorené.

V 51. minúte mohli hostia vyrovnať, avšak lopta od Klimenta tesne minula bránu domácich. Ukľudňujúci gól prišiel v 56. minúte.  Lopta od Grucu sa dostala až k Revákovi a ten strelou do stredu brány pridal tretí gól – 3:1.

Po viac ako hodine hry skončil v zápase Gagnon, ktorého fauloval Čučka, nahradil ho Berecký. Veľkú šancu na ďalší gól mal Bardejov v 68. minúte.  Na hosťujúceho brankára šiel sám L. Zápotoka, avšak strela mu nesadla a letela vysoko nad bránu. Posledný gól padol v 70. minúte a opäť sa tešil domáci celok.  Lopta sa dostala ku Kicovi a ten do prázdnej brány sa nemýlil – 4:1.

Do konca duelu si už ani jeden celok nevypracoval väčšiu šancu a tak zápas Bardejov – Dolný Kubín sa skončil výsledkom 4:1. Stretnutie sledovalo 440 divákov.

IMG_0045.JPG

Hlasy trénerov:

Jozef Šino (Dolný Kubín) – „V Bardejove sme chceli niečo uhrať, no začali sme veľmi zle, v úvode mal súper 2-3 príležitosti, dal jeden gól. Podarilo sa nám takým šťastným gólom vyrovnať. Potom sme mali veľmi dobrý úsek hry, bohužiaľ individuálna chyba znamenala, že sme do šatní nešli aspoň sa nerozhodného stavu. V druhom polčase sme chceli neinkasovať,  mali sme 2 príležitosti. No súper nás po hrubých individuálnych chybách potrestal. Od stavu 4:1 to bola exhibícia pre domácich.“

Rastislav Kica (Bardejov) – „Do zápasu sme išli s cieľom odčiniť prehru v Poprade. Darilo sa nám to pätnásť minút. Pätnásť minút bola aktivita, myšlienka, koncovka.  Bohužiaľ sme dali iba jeden gól.  Súper bol druhýkrát na našej polovici a z ničoho nič sme si strelili vlastný gól.  Od vtedy hráči Dolného Kubína ožili, na naše kopačky sa dostavila nervozita, vyčítanie si chýb.  Z našej strany bol 20 minútový úsek, s ktorým vôbec nie som spokojný.  Potom na seba zobral zodpovednosť Gagnon, ktorý pekne trafil a do polčasu sme išli zaslúžene  s vedením.  V druhom polčase bolo množstvo nepresností, či Gruca, či Andraščík, či Grohoľ, alebo Kica. Nemohli sme nájsť cestu k súperovej bráne. Mali sme územnú prevahu, avšak súper hrozil brejkmi.  Nie som zvyknutý, aby sa súper tak ľahko dostával do šancí. Body tešia, mohli sme dať aj viac gólov, ale samotná hra ma neteší.“

Parizán Bardejov - Dolný Kubín 4:1

Góly: 10. Gruca, 37. Gagnon, 56. Revák, 70. Kica – 16. Andraščík (vla.)

Partizán Bardejov: Molčan – Andraščík, Palsa (K), Staš, Kica – Grohoľ, L. Zápotoka (70. Guľa), Revák, Gruca – J. Zápotoka (77. Pavúk), Gagnon (64. Berecký)

(17:00, red, foto: P. Cingeľ)