Futbalisti vyhrali aj na Spiši a sú prví

2x
14. August 2016

Pohodlné víťazstvo u súpera

Bardejovčania vyhrali aj druhý zápas

Futbalisti Partizána Bardejov sa v druhom kole druhej ligy predstavili na ihrisku Spišskej Novej Vsi. Hornošarišania v úvodom dueli zvíťazili nad Haniskou presvedčivo 4:0. Domáci v prvom zápase prehrali s Lokomotívou Košice 2:4 a tak v prvom domácom stretnutí chceli bodovať naplno.

V úvode sa hralo zo strany na stranu, väčšie šance prišli až po polhodine, no ani domáci a ani hostia nedokázali loptu poslať do siete. Partizánu vyšiel záver prvého polčasu, keď sa najprv presadil Andraščík v 36. minúte a v 44. minúte na 0:2 zvyšoval Verčimák.  V úvode druhého dejstva brankár Novák inkasoval v drese Bardejova prvý raz, keď ho prekonal Boroš.

V 66. minúte bolo pred domácou bránou rušno, najprv Belunek trafil brvno, no následne už Hamuľák poslal loptu do siete – 1:3.  V ďalších minútach sa Spišská Nová Ves snažila znížiť a prípadne vyrovnať, avšak obrana Bardejova bolo dostatočne pozorná. Gól už neinkasovala a tak sa Bardejovčania mohli tešiť z ďalších troch bodov.

FK Spišská Nová Ves – Partizán Bardejov 1:3 (0:2)

Góly: 51. Boroš – 36. Andraščík, 44. Verčimák, 66. Hamuľák

Bardejovčania nastúpili v tejto zostave: Novák – Jacko, Grohoľ, Belunek, Verčimák (73. Góra), Staš, Macej, Andraščík, Makela (63. Kuhajdík), Hamuľák (82. Pyda), Sosták

V treťom kole, 20.8.2016, privíta Bardejov doma Rimavskú Sobotu.

Tréner Jozef Kukulský po zápase povedal: "Chlapcom môžem poďakovať za dobrý a zodpovedný výkon.  Nevyhli sme sa niekoľkým chybičkám, ale to k futbalu patrí. Futbal sa má hrať tvrdou prácou a iba takto nás môže posúvať od zápasu ďalej a ďalej."

(12:55, red, foto: P. Cingel)