Futbalisti pod Tatrami bez bodu, tešil sa domáci nováčik

5x
03. August 2014

Bardejov pod Tatrami body nezískal

V sobotu 2.8.2014 bolo na programe už druhé kolo druhej futbalovej ligy.  Bardejovčania v úvodnom zápase sezóny problémy nemali a vyhrali na domácom trávniku 3:0. Moldava nad Bodvou inkasovala dva góly z penált, Partizán bol lepší v každom smere.

Nováčik z Popradu v prvom zápase cestoval do Prešova a prehral vysoko 5:1.  Na domácu premiéru sa pripravoval a chcel vyhrať – hlavne pred fanúšikmi, ktorých na prvý domáci zápas prišlo takmer  1 500.  Zápas sa začal až o 19:00 hod. a hral sa pod umelým osvetlením v Národnom tréningovom stredisku.

Úvodnú väčšiu šancu si vypracoval v pätnástej minúte Bardejov. Domáci nechali v šestnástke voľného V. Palšu, ktorý hlavičkou mieril tesne vedľa pravej žrde. O dve minúty mali šancu Popradčania, po pravej strane sa uvoľnil Maliňák, ktorý našiel Kubusa, ten ľavačkou mieril tesne nad bránu Molčana. V 25. minúte mali ďalšiu šancu domáci, no trafili opäť nad bránu. O desať minút sa mohli ujať vedenia hostia, Andraščík prešiel až k malému vápnu, no jeho prihrávku spoluhráči nezachytili. V 41. minúte Lukáš Janigloš spadol v šestnástke, bol zasiahnutý, no hlavný rozhodca tento jasný zákrok neodpískal. Do konca prvého polčasu gól nepadol.

V 55. minúte mal Bardejov veľkú šancu. Andraščík našiel z pravej strany v šestnástke úplne voľného Gagnona, no ten netrafil bránu. O tri minúty mohol padnúť gól na opačnej strane, avšak Molčan bol pozorný. V ďalších minútach prevzal Poprad iniciatívu a odmena prišla v 68. minúte. Maliňák si spracoval loptu v šestnástke, pootočil sa a dozadu posunul jemnou prihrávkou na Ujčíka, ktorý z prvej našiel miesto pri pravej žrdi Molčanovej brány. V 78. minúte Gruca našiel peknou prihrávkou pred šestnástku v medzere Andraščíka, ktorý si loptu posunul a pálil, no popradský brankár skvelo vyrazil loptu nohou. Rozhodnutie prišlo o tri minúty. Gagnon pokazil štandardnú situáciu na útočnej polovici, loptu zastihol Bendík, ktorý posunul na pravú stranu Ramsovi, ktorý krásnym centrom našiel v šestnástke Kubusa a ten hlavičkou rozvlnil sieť.  Do konca stretnutia už gól nepadol a tak Bardejov prehral pod Tatrami 2:0.

Partizán Bardejov: Molčan – Palša, Grohoľ, Kutlík, Kica, Revák, Gruca (79. Guľa), Gagnon, Staš, Andraščík, Zapotoka

V treťom kole sa Partizán Bardejov predstaví doma, od 16:30 hod. privíta Dolný Kubín.