VIDEO | Škôlkari navštívili ZŠ Komenského 13 v Sabinove

1301x
15. Apríl 2025
Škôlkari na Dni otvorených dverí
Pozrite si našu videoreportáž
 
„Keď prídete z vonku do našej školy, vidíte, že je krásna, žltá, slniečková, usmievavá. Je plná učiteľov a žiakov, ktorí sú presne takí istí,“ povedala Tatiana Župová, zástupkyňa riaditeľa školy ZŠ Komenského Sabinov.
 
A naozaj, energia a optimizmus boli vidieť na každom jednom a to aj na škôlkaroch, ktorí Základnú školu Komenského 13 v Sabinove navštívili v rámci Dňa otvorených dverí.
 
Deťom sa v škole páčilo 
 
„Urobili si malú prehliadku, čo ich čaká v budúcom školskom roku. Sme sa rozhodli, že poskytneme deťom zábavný deň, že si na jeden deň vyskúšajú byť žiakmi našej školy – pripravili sme si pre nich rôzne aktivity,“ uviedla Irena Timurová, triedna učiteľka 1.A.
 
Vyskúšali si varenie s mackom Pusíkom, kde si samé pripravili maškrtu, zatancovali si so zábavnou tanečnou angličtinou a pokračovali do krajiny Hádankovo. Aby mali deti pamiatku na návštevu školy, tak si samé zhotovili pamätný kvet v Tvorilkove. Prehliadka pokračovala vo veľkej budove, kde vyučujú žiakov druhého stupňa. Škôlkari si tak pozreli čo ich čaká, keď budú starší.
 
Detičky si vyskúšali aj rôzne pokusy 
 
„Deti mali možnosť vidieť živé zvieratká, vniknúť do tajov prírody, pán učiteľ fyziky a chémii ich vzal do sveta kúziel – robil s nimi hókusy pókusy. Na záver sme ich pozývali do športového priestoru,“ pokračovala Timurová.
 
Škola okrem kvalitného vzdelávania, krásnej veľkej telocvične a gymnastického priestoru ponúka aj zdravotnú starostlivosť.
 
„Čo veľmi oceňujem, máme zdravotníckeho pracovníka. Na takej veľkej škole je veľmi potrebný,“ uviedla Župová. Školu aktuálne navštevuje 777 žiakov a nových prváčikov privítajú s otvorenou náručou. Zápis sa uskutoční 14. a 15. apríla.
(11:02, red)
Diskusia
Pridať komentár
mark