3x
21. Máj 2016

Prvá prehra v nadstavbe

Bardejovčania prehrali so Žilinou. Ilustračné foto

Futbalisti Partizána Bardejov privítali dnes (sobota, 21. mája 2016) béčko Žiliny v rámci deviateho kola nadstavby.

Domáci v baráži o postup do najvyššej súťaže ešte neprehrali, naposledy remizovali v Seredi 3:3.

V úvode boli mierne aktívnejší hostia, no gólovo sa presadiť nevedeli.  V polovici prvého polčasu si prvú domácu vyloženejšiu príležitosť vypracoval Gagnon, no mieril nepresne.  V 33. minúte sa hostia ujali vedenia, Hučko pekne vystrelil k ľavej tyči a gólmanovi nedal šancu - 0:1. O niekoľko minút sa Gagnom dostal do ďalšej príležitosti, no obrana hostí bola pozorná. Na druhej strane nebezpečne vystrelil Tlacháč, domácich zachránila žrď.

Aj po zmene strán si príležitosť vypracoval Gagnon, gól z toho opäť nebol.  V 55. minúte sa domáci hráči i diváci dočkali. Po centri si na loptu najlepšie vyskočil Milunovič a loptu poslal do siete – 1:1.  Gól domácim pomohol a začali viac útočiť, no gól neprichádzal.  Z dvoch šancí pohrozili aj Źilinčania, no Čikoš bol pozorný. Päť minút pred záverom padol rozhodujúci gól a to do siete Bardejova. Čikoš loptu nezachytil a Stankovič bezpečne premenil – 1:2.  O minútu dostal červenú kartu hosťujúci Šušolík a predčasne sa porúčal pod sprchu. V závere sa Verčimák nepresadil a tak Partizán prvýkrát v nadstavbe prehral.

Partizán Bardejov – MŠK Žilina B 1:2 (0:1)

Góly:  55. Milunović – 33. Hučko, 85. Stankovič

Bardejovčania nastúpili v tejto zostave: Čikoš-Pavličko – Belunek, Verčimák, Gagnon, Staš, Makela, Ivanko-Macej (74. Soroka), Andraščík, Kuhajdík, Milunović, Ducár (64. Staško)

(18:55, red)