11x
21. Máj 2016

Bardejovčanky pod deravými košmi

Reportáž zo zápasu Bardejov - Myjava

BKM - Myjava ahojbardejov.sk.JPGV basketbalovom klube BKM Bardejov mali  viaceré kategórie nabitý program. Kadetky sa doma predstavili v zápase proti Myjave, z ktorého sú aj naše zábery.  Dievčatá po smolných prehrách konečne zabodovali naplno, keď svoje protihráčky prevýšili po všetkých stránkach. Víťazstvo 65:47 teší, avšak škvrnou v zápase bolo zranenie Ferkovej, pre ktorú sa sezóna predčasne skončila.

V Karpatskej lige žien sa Bardejovčankám darilo striedavo.  Dva body získali v Košiciach, keď porazili miestny Union presvedčivo  61:46. Pätnástimi bodmi sa blysla Kuhajdíková.  Hostky dominovali hlavne v obrane, hrali jednoduchý a rýchly basketbal.  Okrem najlepšej strelkyne trénera potešila trojica Pekárová – Ratvajská – Biľová.

Doma sa ženy predstavili v dvoch stretnutiach. Najprv prehrali vysoko s Tydamom Košice, keď krok so súperom dokázali držať len do ôsmej minúty. V druhej štvrtine domáce nedokázali zaznamenať ani jeden bod. Po vysokej prehre 17:71  porazili Hornošarišanky celok Rožňavy v pomere 74:59.  V konečnej tabuľke sa umiestnili na piatom mieste.

(16:15, L. Urbán)