Futbalistky Partizána Bardejov porazili Slovan, vyhrali Slovenský pohár!

19x
29. Apríl 2016

Bardejovčanky to dokázali!

Celé stretnutie nájdete tu

Dnes (piatok, 29. 4. 2016) odohrali v Jaslovských Bohuniciach futbalistky Partizána Bardejov finálový zápas, súperom bol Slovan Bratislava. Úvodný výkop bol o 16.00 hod. Do finále sa Bardejov dostal zaslúžene, najprv porazil Šaľu 3:2 po penaltovom rozstrele, následne vyradil NMŠK Bratislavu 2:0, v semifinále prešiel cez Žilinu, keď najprv vyhral u súpera 3:1 a doma 8:2.

Bez názvu.jpgBratislavčanky začali pohárovú púť až v druhom kole, v Bánovciach nad Bebravou vyhrali 9:0. V prvom semifinále vyhrali nad Novými Zámkami 2:0, v odvete prehrali 1:3, avšak vďaka gólu na súperovom ihrisku postúpili do finále.

Aj keď do zápasu nezasiahlo niekoľko hráčok, od začiatku sa hral vyrovnaný zápas. Po úniku Fatulovej v 28. minúte sa do vedenia dostali hostky, avšak tesne pred polčasom, v 45. minúte, Šurnovská vyrovnala na 1:1 krásnym gólom zo štandardky.  V druhom polčase sa do vedenia dostali Bardejovčanky, keď sa v 56. minúte z penalty presadila Mikolajová a výsledok si udržali až do záverečného hvizdu. Slovan v závere pridal na agresivite, avšak východniarky to ustáli a po záverečnom hvizde sa mohli radosť z pohára. "Sme veľmi šťastní," zneli prvé slová trénera Bardejova Jozefa Mateja ml., ktorý sa o svoje dojmy podelil s čitateľmi portálu ahojbardejov.sk. Bardejovčanky tak opäť dokázali, že na Slovan Bratislavu vedia hrať a aj tentokrát zaslúžene zvíťazili.

Futbalistky Partizána Bardejov tak získali premiérovú trofej, stali sa víťazkami Slovenského pohára v sezóne 2015/2016. Ženský futbal v Bardejove existuje štyri roky a za tento čas dokázala družina okolo trénerov Matejovcov zaradiť Partizán Bardejov k najlepším klubom na Slovensku. Bardejovčanky sa doma predstavia už túto nedeľu, keď sa v ligovom zápase stretnú sTrenčianskymi Tepliciami. Finálový zápas sledovalo 450 divákov.

Partizán Bardejov – ŠK Slovan Bratislava 2:1 (1:1)

Góly: 45. Šurnovská, 56. Mikolajová (pen.) - 28. Fatulová

Bardejovčanky nastúpili v tejto zostave: Chládeková – Vajdová, Pivovarníková (90. Solárová), Gmitterová, Šurnovská, Rosoľanková, Hovancová, Roháčová, Galarovičová, Mazurová (86. Bochinová), Mikolajová

* Čoskoro vám prinesieme aj bohatú fotogalériu z finálového zápasu a exkluzívne rozhovory.

(17:50, red, foto: SFZ)