Žiaci základných škôl sa zúčastnili majstrovstiev v stolnom tenise

1529x
09. Apríl 2024
Majstrovstvá okresu žiačok a žiakov základných škôl v stolnom tenise

Majstrovstvá v stolnom tenise (Zdroj: FB Základná škola Komenského 23, Bardejov)

Dňa 4.-5. apríla v priestoroch ZŠ Pod papierňou sa konali majstrovstvá okresu žiačok a žiakov základných škôl v stolnom tenise.

Pri skromnej účasti v kategórií dievčat sa hralo systémom každý s každým. Dievčatá zo ZŠ Komenského po jednej výhre a jednej prehre obsadili konečné druhé miesto. Prvé miesto patrí dievčatám zo ZŠ Wolkerova, tretie skončili žiačky zo ZŠ Pod papierňou.

Chlapci zo ZŠ Komenského získali 1. miesto (Zdroj: FB Základná škola Komenského 23, Bardejov)

V kategórií chlapcov pri účasti 8 družstiev sa hralo v dvoch skupinách. Najlepšie sa darilo žiakom zo ZŠ Komenského, ktorí vyhrali najprv všetky zápasy v skupine a neskôr aj finále. Strieborné medaily získali žiaci CZŠ sv. Egídia a bronz patrí žiakom zo ZŠ Pod Papierňou.

Školu Komenského reprezentovali Peter Labanc, Jakub Vasilega, Alex Baláž, Alex Leško, Karin Grohoľová, Simona Senčáková, Paula Laktičová a Tatiana Labancová. Žiaci ZŠ Komenského zároveň postupujú na krajské kolo, ktoré sa uskutoční 18. apríla v Kežmarku.

Dievčatá zo ZŠ Komenského obsadili druhé miesto (Zdroj: FB Základná škola Komenského 23, Bardejov)

Výsledky zápasov

Žiačky: ZŠ Komenského - ZŠ Pod papierňou 4:3, ZŠ Komenského - ZŠ Wolkerova 1:4
Žiaci: ZŠ Komenského - Kurima 4:0, ZŠ Komenského - Marhaň 4:1, ZŠ Komenského - ZŠ Wolkerova 4:0