Futsalová extraliga vrcholí v základnej časti, Bardejov prehral kontumačne

1280x
21. Február 2024
S Novými Zámkami kontumačne 5:0, v Košiciach prehra
Bardejovčanom sa v súťaží darí striedavo. Doma odohrajú viacero duelov

Športová technická komisia Slovenského futsalu kontumovala zápas 14. kola Nové Zámky - Partizán Bardejov s výsledkom 5:0.

No upúšťa od sankcie odpočítania troch bodov. Lenže Bardejov zaplatí 750 eur za náklady pri organizácií zápasu domácim.

V Košiciach nezvládli druhý polčas

V metropole Východu sa na regionálne derby Košice - Bardejov 15. kola prišlo pozrieť rekordné množstvo fanúšikov.

V úvode to bolo vyrovnané, lenže druhých desať minút patrilo domácim. Dali tri góly, čo bol polčas. Po prestávke sa Šarišanom nepodarilo dať kontaktný gól a domáci boli úspešní po piatich zakončeniach v bránke Drába.

Tréner Vaľko: Čakajú nás tri zápasy doma

Tréner Pavol Vaľko ostatné dve kolá komentoval takto: „Rozhodnutie DK rešpektujeme, je to podľa súťažného poriadku. V Košiciach sme hrali bez gólov takmer štvrť hodinu. No za stavu 2:0 nás rozhodcovia poškodili, neodpískali domácim piaty faul. Mal to byť pokutový kop. Po výbornom polčase sme už viacero chýb urobili po prestávke, hrali sme slabšie. Čakajú nás doma dobré tri zápasy a budeme sa usilovať využiť domáce prostredie."

Podpor pohyb Košice - Partizán Bardejov futsal 8:2 (3:0)
Góly: Terpaj 3, Bačo 2, Korček, Trojan, Kuruc - Burcák, Vilček
Rozhodovali: Botka, Marko. 500 divákov
Partizán: Dráb, Burcák, Vilček, Gerčák, Blaško, Vaľko, J. Kuhajdík, D. Kuhajdík, Džubinský, Vasiľ
Ďalšie výsledky 15. kola: Lučenec - Pinerola Bratislava 8:2, Levice - Nové Zámky 3:2, FTVŠ Bratislava - Banská Bystrica 11:2, Žilina - Prievidza 3:3.
Z programu: 16. kolo, zápas preložený na 8. 3. o 19.00 hod. Bardejov - Prievidza, 17. kolo, 15. 3. o 19.00 hod. Bardejov - Pinerola Bratislava, 18. kolo, 22. 3. 19.00 hod. Bardejov - Lučenec.
(13:07, J. Ščerbík)