1531x
08. Február 2024
  Tatran Prešov uspel v zápase proti Sporte Hlohovec
 (Foto: V. Zamborský)

Hádzanári Tatrana Prešov nadviazali na strelecky úspešné vystúpenie z víkendu v Nových Zámkoch (47:25) a v predohrávke 18. kola Niké handball extraligou podobne presvedčivo uspeli aj na domácej palubovke v stretnutí proti Sporte Hlohovec, ktorú zdolali rovnakým gólovým rozdielom 46:24 (21:13).

Tatran tak natiahol víťaznú sériu na 22 súťažných zápasov a naďalej suverénne vedie tabuľku súťaže. V úvode pritom hostia začali aktívne a dokonca viedli o dva góly. Tatran však na konci úvodnej štvrťhodiny zobral vedenie do vlastných rúk a súperovi sa už iba vzďaľoval.

Polčas vyhral o osem gólov a v tom druhom mal ešte necelé tri minúty pred koncom na svojom konte dvojnásobok gólov súpera. Napokon vyhral 22-gólovým rozdielom.

Najlepším strelcom Tatrana v zápase sa stal šesťgólový Josef Hozman. Päť gólov zaznamenali Lukáš Urban, Viačeslav Kasatkin a Marco Antl. Na Tatran čaká najbližšie súboj Niké handball extraligy na palubovke ŠKP Bratislava, ktorý odohrajú zverenci trénera Pavla Jana v pondelok 12. februára o 19:00 hod..

Bude to zároveň generálka na dva zápasy osemfinále Európskeho pohára EHF, v ktorých zelenobieli privítajú na domácej palubovke Tatran handball arény islandský Hafnarfjördur. Prvý zápas sa hrá v piatok 16. februára o 18:00 hod., odveta je na programe 17. februára o 20:00 hod.

NHE – 18. kolo

Tatran Prešov – HC Sporta Hlohovec 46:24 (21:13)

Zostava a góly Tatrana

Čupryna, Cvitkovič – Mitaľ 4/1, Khaian 3, Sako 3, Kovacs 4, Fenár 4, D. Radčenko, Kravčák 2, Hozman 6, Kasatkin 5, M. Antl 5, Davidovič 3, Barros Araxá Barros, Urban 5, Hernandez 2.

Najviac gólov súpera

A. Antala 7, Jankovič 5/2, Cvičela 4, 7-metrové hody: 2/2 – 5/3, vylúčenia: 3:0

Priebeh

0:1, 2:2, 4:6, 9:7, 11:8, 17:9, 19:11, 21:12, 24:13, 27:14, 31:16, 34:19, 40:20, 44:22, 45:24. O úvodný gól zápasu sa hneď v prvej minúte postaral Adam Antala, ktorý v nasledujúcich chvíľach robil obrane Tatrana problémy a v prvom polčase sa presadil hneď šesťkrát. Aj vďaka jeho presným zásahom z pozície pivota hostia až do 12. minúty viedli. Najviac o dva góly (4:2, 6:4 aj 7:5).

Trojgólová šnúra Lukáša Urbana ale priniesla na konci 12. minúty prvýkrát vedenie na stranu domácich (8:7), ktorí svojmu súperovi hneď odskočili. Pomohla im k tomu aj šesťgólová šnúra medzi 18. až 25. minútou, kedy z 11:9 ušli na 17:9 a osemgólový náskok si zobrali aj do druhého polčasu.

Doňho vstúpili štyrmi gólmi v rade a rozdiel tak bol už dvojciferný. Náskok Tatrana aj ďalej narastal. Tréner Jano využíval lavičku na rotovanie hráčov a tí sa snažili o rýchlu hádzanú. Aj v druhom polčase predviedli zelenobieli šesťgólovú sériu, konkrétne počas nej od 46. do 52. minúty odskočili z 34:19 na 40:19.

To už mali náskok dvojnásobku strelených gólov súpera a tento odstup si držali až do 58. minúty, keď ešte viedli 44:22. Prišli ale góly Pauka a Jankoviča. Posledné gólové slovo v zápase však patrilo domácej dvojici Khaian – Kasatkin, ktorá pečatila konečný rozdiel na 22 gólov.
(11:00, IK)