J. Kukulský: Verím, že skončíme do šiesteho miesta

6x
17. Január 2016

Bardejovčania trénujú v domácich podmienkach, dvojfázovo

Bardejovčania v prvom prípravnom zápase remizovali 2:2

Futbalisti Partizána Bardejov odštartovali prípravu na jarnú časť ligy. V rámci prvého prípravného zápasu vycestovali do neďalekého Prešova, kde odohrali stretnutie s nerozhodným výsledkom 2:2. O góly do súperovej brány sa postarali Kica a Glushko. Po zápase sme sa priamo v Prešove porozprávali s trénerom Bardejova Jozefom Kukulským.

Máte za sebou prvý prípravný zápas. Ako ho hodnotíte?

„Zatiaľ som spokojný s prípravou, pretože chlapci sú zdravotne v poriadku, trénujeme dvojfázovo. Odohrali sme dnes prvý prípravný zápas, všetci hráči dostali príležitosť. Niektorí nám ešte chýbali, nie sú zdravotne ešte v poriadku - Sipľak, Šosták, Staško, takže neboli sme kompletní. Prvý polčas bol z našej strany veľmi dobrý, pohyblivý, kombinačný. Vyhrávali sme 2:0. Myslím si, že sme mohli ísť aj do väčšieho vedenia. Dostali sme gól z pokutového kopu a v druhom polčase na ihrisko prišli mladí, behavejší domáci, trošku nás viac rozbehali. Bola na ich strane lepšia kvalita a zaslúžene vyrovnali na 2:2. Myslím si, že za prvý polčas sme boli lepší my, za druhý polčas boli oni, tak si myslím, že je to taká spravodlivá remíza.“

Nastúpili vo vašom kádri nejakí noví hráči?

„Skúšali sme tu dnes dvoch chlapcov - ukrajincov, ktorí hrávali druhú poľskú ligu. A zatiaľ, uvidíme. Z kádra tu nie je Gagnon, ktorí u nás určite neostane a Milunovič - uvidíme, ten je po operácii triesla, ale uvidíme. Ale určite chceme káder doplniť, bez konkurencie sa futbal hrať nedá a verím, že sa nám to podarí. Máme vytipovaných hráčov, ktorí by mali prísť.“

Aký máte ďalší program?

„V utorok máme prípravný zápas s Lipanmi a v sobotu odchádzame do Maďarska, maďarská druhá liga Kišvárda.“

Aké máte v Bardejove vytvorené podmienky?

„Máme vytvorené dobré domáce podmienky, čo sa týka umelej trávy, máme reštauráciu, takže my to riešime takým spôsobom, že radšej trénujeme dvojfázovo a sme stále na štadióne. Zatiaľ sme radi, že máme vytvorené podmienky také aké máme a ja by som prijal sústredenie, ale, žiaľ, je taká situácia, aká je, takže som rád aj za to, že môžeme trénovať dvojfázovo.“

Ako by ste zhodnotili jesennú časť?

„Mali sme dobrý vstup do sezóny, do 10. kola sme boli prví v tabuľke. Nebudem hovoriť, že chlapci zabudli hrať futbal, ale trošku nastali menšie problémy a záver nám nevyšiel. Na začiatku sezóny sme z desiatich zápasov mali 21 bodov, potom sme už získali len 7, čo je veľmi málo. Trošku sa to rozbilo po 10. kole, je to škoda, ale aj taký je futbal. Záver sezóny nám nevyšiel a hlavne posledné tri kolá sme nezískali ani bod. Málo sme bodovali vonku. Niekde sme prehrali, ale neboli sme slabší, niektoré zápasy sme si prehrali sami, takže škoda toho. Verím, že káder doplníme a že sa do tej šestky, čo je mojim cieľom, dostaneme. Je škoda, že sme spadli z prvého miesta na šieste. V zábere sme mali veľa zranených hráčov, bol problém aj s týmto.“