Žiačky Partizána Bardejov zvíťazili na turnaji, v jesennej časti bez prehry

7x
11. Január 2016

Partizán Bardejov s najvyššími cieľmi aj pri mladých dievčatách

Dievčatá spolu s trénerom po víťazstve na turnaji vo Vranove

Futbalové žiačky Partizána Bardejov majú za sebou úspešnú jeseň i turnaj vo Vranove nad Topľou, odkiaľ priviezli zlato.  V lige odohrali šesť stretnutí bez jedinej prehry (porazili Prešov 7:5, Spišskú Nové Ves 6:0, Humenné 5:1, VSS Košice 7:1, Michalovce vysoko 15:3 a Vranov nad Topľou 6:0). Celkové skóre 46:10 je lichotivé, no druhý Prešov stráca iba tri body.

„Bol by som radšej, ak by sa jeseň a aj jar hrala dvojkolovo, zápasov by bolo viac.  Pomohlo by to tímom ako sú Vranov alebo Košice, ktoré ešte len začínajú,“ informoval tréner dievčat Peter Frický a vrátil sa aj k samotným zápasom:

„V prvom zápase sme sa stretli s Prešovom, ktorý je pre nás najväčší konkurent v boji o titul. Bol to nervózny zápas, padlo veľa gólov.  Našťastie sme vyhrali a to nás nakoplo. V Spišskej sme vyhrali vysoko, no prvý polčas bol slabší. V druhom to už bolo lepšie, súpera sme nepustili do žiadnej šance. V treťom kole sme mali voľno, vo štvrtom sme hostili Humenné.  Šance boli na oboch stranách, ešte v lige môžu zamiešať karty, budú konkurenciou aj pre Prešov a aj pre nás.

V Košiciach sme vyhrali jednoznačne, doma proti Michalovciam to bolo 15:3, pre súpera možno krutý výsledok. Ich výkon ma sklamal, my sme hrali svoju hru,  napr. Cuperová hrala prvý zápas a dala dva góly, chytila sa.  Vo Vranove bol ťažký terén, v prvom polčase sme si nevedeli ani prihrať na tri metre, robili sme chyby. V druhom polčase už dievčatá zabrali, päť gólov sme dali v posledných desiatich minútach,“ pokračoval P. Frický, ktorý uviedol, že dievčatá sa počas jesene zohrali v že v kolektíve vládne dobrá nálada.  Mnohé hráčky navštevujú športovú triedu na ZŠ B. Krpelca, čo im taktiež pomáha.

Pred sezónou sa spojil A tím žiačok z B tímom. Z áčka ostali Tejová, Sokolová, Mačugová, Bereščáková a Vaľušová. Ostatné hráčky sa presunuli k juniorkám.  Káder žiačok tvoria 10 – 14 ročné futbalistky.

V jesennej časti Bardejov absolvoval turnaj Mini Champions, v prvom kole v skupine východ Partizánky vyhrali všetky zápasy. „Spolu s Prešovom sme postúpili na finálový turnaj do Nemšovej,  kde sme žiaľ skončili poslední. No myslím si, že treba vedieť aj prehrávať, poučili sme sa z toho.“

Víťazstvo na turnaji

Reparát prišiel v nedeľu (10.1.2016) vo Vranove, keď na halových majstrovstvách Slovenska skončili Bardejovčanky prvé.  „Hralo sa v dvoch skupinách po štyri tímy. Napriek absencii štyroch hráčok sme odohrali kvalitný turnaj bez jedinej prehry a so skvelým finálovým vyvrcholením.  Postavili sme aj B tím, ktorý tvorili hráčky z prípravky, tie skončili šieste,“ prezradil tréner futbalistiek P. Frický.

V základnej časti Bardejovčanky porazili Humenné 6:2, Gorlice 3:0 a béčko Vranova 7:1, vo štvrťfinále vyhrali nad áčkom Vranova 6:0, v semifinále pohodlne nad Gorlicami 4:0. Zaujímavý priebeh prinieslo finále, v ktorom po dráme vyhral Bardejov tesne 3:2.

Prvý jarný zápas je naplánovaný na 10.4. a Bardejov vycestuje do Prešova.

Laura Simová k jesennej časti uviedla:  „Oproti minulej sezóne sme sa zlepšili, do kádra prišli posily. Spojili sme áčko z béčkom, partia je tu dobrá. Naučili sme sa hrať kombinačne, zohrali sme sa.“ Daniela Kozubová dodala: „V jesennej časti sme nám viac vychádzali druhé polčasy, v prvom sme sa vždy zohrávali. Ciele máme najvyššie.“

Futbalistky sa najbližšie predstavia 20.1.2016 na regionálnom kole Halovej sezóny mládeže a 30.1.2016 na turnaji ObFZ žiakov.

(16:55, j)