Dorastenci Gerlachova - jedenásť zápasov, jedenásť výhier

09. Január 2016

Gerlachovskí dorastenci sú na prvom mieste

Šiba - Gerlachov ahojbardejov.sk.JPG

Gerlachovčanom sa darí. Vypomôcť budú môcť aj pri áčku

Nováčik v 3. dorasteneckej lige U19 – skupina ŠD-VsFZFk Gerlachov sa po jesennej časti usadil na 1. mieste.  V jedenástich kolách súťaže získal plný počet bodov - 33, a jednoznačným skóre 49:7.

„Vyzerá to veľmi jednoznačne, no na začiatku súťaže mal tento tím veľmi skromné úmysly a ciele. Po síce jednoznačnom postupe z oblastnej súťaže a z náskokom 10 bodov, nevedeli sme, čo ďalej. V doraste skončilo viacero hráčov pre vekové rozhranie,  dvaja hráči sú dlhodobo zranený - Babčák, Billý a nezmyselný odchod do 2. triedy - opory mužstva Balaščaka. Museli  sme sa  preto obhliadať po nových talentoch. Získali sme brankára D. Fellegiho z Fk Busov Gaboltov a piatich hráčov (Hoľpit, Harenčák, Vanko, Benka, Marko)  z U17 Partizána Bardejov. Začiatok letnej prípravy sa začal spolu z prípravou seniorov. Hráči mali málo času na spoznanie -  zohranie sa. Preto boli aj ciele vedenia  klubu skromné,“ prezradil manažér klubu M. Dorin.

139150.jpgPrioritou malo byť vytvorenie dobrej partie mladých hráčov. Pod vedením trénera Mateja Lukáča  mužstvo trénovalo dvakrát v týždni.

„V rámci krátkej letnej prípravy sme sa snažili skombinovať vytrvalosť  a prácu s loptou. Podarilo sa nám odohrať aj 3 prípravné zápasy s družstvami Raslavíc, Čirča a Marhane. Pred prvým súťažným zápasom v Kračúnovciach sme si stanovili skromné ciele. Ísť od zápasu k zápasu, predvádzať atraktívny kombinačný futbal a pohybovať sa v strede tabuľky.

V každom zápase sme sa snažili hrať aktívny a nátlakový futbal. Snažili sme sa hrať kombinačne a jednoducho. Tlačiť sa čo najviac do zakončenia, čo sa prejavilo aj v počte strelených gólov. Po jesennej časti to ale vyzerá oveľa lepšie, ako sme očakávali. Usadili sme sa na čele ligovej tabuľky s plným počtom bodov a zatiaľ bez prehry. Je to veľmi krásny pohľad na tabuľku, ale o to  viac práce nás čaká počas zimnej prestávky. Po takto dobre výsledkovej jeseni by sme chceli nadviazať aj v jarnej časti.

Preto aj počas zimy budeme trénovať a pracovať na našej výkonnosti. V jesennej časti zasiahlo do hry 16 hráčov. Preto počas zimnej prestávky budeme hľadať ešte nejaké posily do mužstva.  V zimnej prestávke  sa budeme pripravovať v domácich podmienkach. Skombinujeme tréning na domácom ihrisku a v telocvični. Po novom roku odohráme aj niekoľko prípravných zápasov,“ povedal tréner.

„Veľké poďakovanie patrí vedeniu klubu, ktoré sa snažilo zabezpečiť výborné podmienky pre tréning, zápasy  a celkový chod klubu," dodal M. Lukáč.

Za odmenu po skončení jesennej časti deviati chalani spolu s A-mužstvom boli v Srbsku na priateľsky zápas ,,Bikič Do".

Káder mužstva: D. Fellegi, J. Hrabčák, T. Benka, R. Vanko, M. Ždiňák, K. Mochancký, M. Šoltis, S. Bučko, O. Hoľpit, A. Harenčák, M. Džunda, M. Maliňák, M. Kolcun, M. Bereščák, S. Marko, D. Bilý