Kadetky prehrali s Košicami, doma i vonku

4x
08. Január 2016

Problémom bola aj úzka lavička

Reportáž zo zápasu kadetiek

Basketbalové kadetky BKM Bardejov odohrali dvojzápas proti Cassovii Košice. V stredu nastúpili v Košiciach, vo štvrtok na domácej palubovke. V oboch stretnutiach ťahali Bardejovčanky za kratší koniec.

Vyrovnanejší bol prvý duel, v ňom dievčatá po polčase prehrávali iba o tri body. V druhom dejstve sa im už výsledok otočiť nepodarilo, naopak, domáce strelili viac košov a vyhrali o desať bodov.

V druhom zápase citeľne chýbala Stachurová, ktorá v prvom zápase bola najlepšou strelkyňou družstva a zaznamenala 22 bodov. Hostky boli už od úvodu rýchlejšie pri lopte a aj presnejšie zakončovali. Do polčasu si vybudovali osembodový náskok. V druhom dejstve domáce odišli kondične, Košičanky vedenie zvýšili a zvíťazili pohodlne 62:39.  V tomto zápase sa strelecky najviac darilo Biľovej a Ratvajskej.

BK SOŠŽ Cassovia Košice - BKM Bardejov 71:61 (35:32)

Zostava a body Bardejova: Stachurová 22, Ratvajská 17, Biľová 13, Ristvejová 6, Prokopovičová 3, Puzderová, Grofčíková, Ferková

BKM Bardejov - BK SOŠŽ Cassovia Košice 39:62 (22:30)

Zostava a body Bardejova: Biľová 16, Ratvajská 15, Ristvejová 6, Prokopovičová 2, Pekárová M., Puzderová, Grofčíková, Ferková

(17:55, j, A. Marková)