Hokejisti šláger nezvládli, pred skvelým publikom prehrali o gól

07. Január 2016

Vyrovnaný priebeh, no bez bodu

BJ - Trnava AhojBJ.sk (7).JPG

Domácim zápas nevyšiel. Ilustračné foto

Hokejistom HC 46 Bardejov včera (streda, 6.1.2016) nevyšiel šláger kola medzi prvým Bardejovom a druhými Novými Zámkami.  V šesťbodovom zápase išlo o veľa, gólov napokon padlo málo.  Zápasom 34. kola sa tabuľka opäť vyrovnala a súťaž sa zdramatizovala.

Doposiaľ medzi týmito súpermi rozhodovalo domáce prostredie, hostia doma dvakrát porazili Bardejovčanov a v prvom zápase v Bardejove sa tešili domáci.

Hostia sa mohli dostať do vedenia už v úvode zápasu, no Sabol bol pozorný.  V piatej minúte sa skóre menilo prvýkrát.  Skvelú spoluprácu  predviedla dvojica Šimčák – Mikolášek. Prvý menovaný skvelou prihrávkou vysunul Mikolášeka a ten Chovanovi v bráne hostí nedal šancu – 1:0. V ďalšom priebehu sa hra vyrovnala a hralo sa v skvelej atmosfére zo strany na stranu. Dve minúty pred klaksónom bolo vyrovnané – Podstavek zabojoval za bránou, puk posunul pred Sabola, kde sa najlepšie zorientoval Svoboda, ktorý pohotovo  vyrovnal.  Po prestávke sa do šance dostal opäť Podstavek, no Sabol bol pozorný.  Aj v ďalšom priebehu boli šance na oboch stranách, no skóre sa nemenilo.

V 45. minúte  prišiel rozhodujúci okamih – Štefanka si počkal na prihrávku od Podstaveka a aj keď puk nespracoval ideálne, podarilo sa mu ho dostať za bránkovú čiaru – 1:2.  O minútu mohli Nové Zámky spečatiť výhru, no nastrelili len konštrukciu brány. V posledných minútach sa ešte Bemaco snažilo vyrovnať, no obrana hostí na čele s brankárom Chovanom bola pozorná.  Bardejovčania tak nevyužili domáce búrlivé prostredie a prehrali o jediný gól.

Bardejov – Nové Zámky 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Góly a asistencie: 5. Mikolášek (Šimčák, Solomončak) – 18. Svoboda (Podstavek, Štefanka), 45. Štefanka (Podstavek)

Bardejovčania nastúpili v tejto zostave: Sabol  – Valjent, Takáč, Polaček, Valentín, Pichnarčík, Bednár, Loydl, Česelka – Gmitter, Kalináč, Fajčák – Mikolášek, Šimčák, Solomončak – Vaško, Linet, Jokeľ – Ihnaťo, Cútt, Ščurko

(13:35, red)