Lipany porazili Bardejov, doma odohrajú Šarišania už len jeden zápas

1190x
01. Jún 2023
Bardejovčania nestačili na Lipany
 
Lipany už tradične patria k špičke 3. ligy. ŠK Odeva, podobne ako Partizán, má aj druholigové skúsenosti. Po 27. kolách sú Lipany druhé so ziskom pozoruhodných 60 bodov. Ich štadión má 900 miest na sedenie. Celková kapacita je 4000 miest. V Lipanoch sa hrá futbal od roku 1925.
 
Tabuľku tretej ligy vedie Spišská Nová Ves. Tá má dve kolá pred koncom súťaže päťbodový náskok práve pred Odevou. V drese Lipian pravidelne nastupuje aj bývalý hráč Partizána Mário Jacko. Ten je s 20 gólmi najlepším strelcom svojho mužstva.
 
Bardejovčania boli pred zápasom na ôsmej priečke tabuľky a mali o 20 bodov menej ako ich súper. Futbalisti z Horného Šariša mali zatiaľ na konte 12 zápasov odvetnej časti. Vyhrali len tri krát, 2 krát remizovali a súperi sa tešili sedem krát.
 
Na jar strelili 12 a dostali 20 gólov. To všetko znamenalo 11 bodov. Ich počet sa nepodarilo navýšiť ani na ihrisku favorizovanej Odevy.
 
 
V prvom polčase Partizáni ešte odolávali a gól slabučká divácka návšteva nevidela. V druhom však už domáci nenechali nič na náhodu a dosiahli víťazstvo rozdielom triedy.
 
Dvakrát sa presadil Vysočan a tretí pridal M. Kráľovič. Všetky góly padli od 58. do 70. minúty. Teda na ich strelenie potrebovali domáci futbalisti 12 minút.
 
Vyzerá to tak, že dve kolá pred koncom si Spišiaci už postup zobrať nedajú. Na opačnom konci tabuľky sa ešte bojuje. V tomto ligovom ročníku zostupuje z 3. ligy, skupiny východ, len jedno mužstvo. Namočených je ich ešte viacero.
 
Do konca súťaže zostávajú už len dve kolá. Nezávisle od výsledkov Partizáni existenčné problémy mať nebudú. V sobotu 3.6. o 17.00 privítajú doma Lučenec (prvý zápas 1:1) a v poslednom kole cestujú do Rimavskej Soboty (10.6., 17.00 hod. – doma vyhrali Bardejovčania 8:1).
 
ŠK Odeva Lipany – Partizán Bardejov BŠK 3:0 (0:0)
Góly: 58. a 67. Vysočan, 70. M. Kráľovič
Rozhodovali: Konček, Šága, Holp. ŽK: S. Kráľovič, Popovec - Batista da Silva, Grimaldi, Šott. 156 divákov
Bardejovčania nastúpili v tejto zostave: Čikoš-Pavličko – Hanuščák, Elexa, Grimaldi, Somov (17. M. Lukáč), Kmec, Batista Da Silva (70. Stachura), N. Lukáč (75. Balalščák), Šott, Berecký, Stolárik
(13:47, P. Cingel)
Diskusia
Pridať komentár