Hokejisti porazili v zaujímavom zápase aj Liptovský Mikuláš

16. December 2015

Bardejovčania naďalej lídrom

hokej bj detva 2 ahojbardejov (6).JPG

Bardejovčania opäť vyhrali

V dvadsiatom ôsmom kole hostili prvoligoví hokejisti Bemaco HC 46 Bardejov celok Liptovského Mikuláša. V šlágri kola išlo o veľa, veď sa stretli popredné celky, ktoré priamo bojujú o prvú priečku. Líder súťaže chcel využiť hlavne domáce prostredie, čo sa mu napokon aj podarilo.  Domáci v posledných dňoch dotiahli do tímu niekoľko nových či staronových tvári – do tréningov sa zapojil Ščurko, vrátil sa Valentín, prišiel Fejčák a Ihnaťo.

Bardejov vstúpil do zápasu výborne a hneď v druhej minúte otvoril skóre Šimčák. O minútu bolo už vyrovnané, keď sa o gól postaral Burzala. Dôležitá bola desiata minúta – druhý domáci gól strelil Kalináč, ktorý mimochodom za minulý mesiac získal ocenenie Strieborná prilba, a o šestnásť sekúnd na 3:1 zvyšoval Mikolášek. V trinástej minúte na rozdiel troch gólov zvyšoval Šimčák a zdalo sa, že domáci súpera deklasujú. Aj v ďalšom priebehu bol aktívnejší Bardejov, no strely končili mimo.

V 22. minúte pomohla Riečickému tyčka.  Takmer po polhodine hry hostia upravili na 4:2, autorom gólu bol Krčula. Minútu pred klaksónom prostrednej časti hry sa skóre menilo opäť, Takáč si nešťastne dorazil puk do vlastnej bránky a hostia sa tak opäť dostali do zápasu.

O troch bodoch rozhodol Solomonchak, ktorý v 53. minúte pridal piaty gól, keď nechytateľnou strelou nedal Pravdovi šancu – 5:3. V závere si už Bardejovčania výhru udržali a aj po tomto kole ostali na čele tabuľky.

HC 46 Bardejov – MHK 32 Liptovský Mikuláš 5:3 (4:1, 0:2, 1:0)

Góly a asistencie:  2. Šimčák (Solomončak, Vaško), 10. Kalináč (Baláž, Gmitter), 10. Mikolášek (Cútt, Fajčák), 13. Šimčák (Solomončak), 53. Solomočak (Šimčák) – 3. Burzala (Uram, Lichanec), 28. Krčula (Bartík), 40. Mezovský

Bardejovčania nastúpili v tejto zostave: Riečický – Loydl, Takáč, Polaček, Pichnarčík, Valentín, Bednár, Mojdis, Valjent – Gmitter, Kalináč, Baláž – Fajčák, Cútt, Mikolášek – Vaško, Šimčák, Solomončak – Ihnaťo, Markuš, Česelka

(19:55, red)