VIDEO | NIEčO NAVYšE spoločne s Romanou Minik pricestovali z minulosti

1145x
13. Jún 2022
Vzťah stereotypný 
Pozrite si videoklip 
 
Bardejovská kapela NIEčO NAVYšE sa opäť predstavuje s novým singlom a spoločne s ním predstavuje aj nový videoklip – Vzťah stereotypný.
 
Text skladby je inšpirovaný skutočnými vzťahovými udalosťami, hoci jeho obrazové stvárnenie je v retro prevedení. Na jeho výrobe sa podieľala aj speváčka – Romana Minik, ktorá sa objavila aj vo videoklipe ako žena „sekera“.
 
Autorom textu je Lukáš Raďo Raďak, hudbu spáchali chalani z kapely, na nahrávaní a masteringu sa podieľalo Basem3nt Recording Studio a Rendy o nich prezradil, že „s kapelou NIEčO NAVYšE je to v štúdiu stále NIEčO NAVYšE“. Vizuál spracoval Peter Durák z DURAK PRODUCTION. Ten si nahrávanie užíval: „Natáčanie bolo ako v päťdesiatych rokoch, a to doslova, atmosféra baru, chlapi a žena v dobových odevoch tak, ako ešte nikdy pred tým. Iné bolo jednoznačne to, že sa prvýkrát objavila žena v chlapskej kapele, určite si na svoje tentokrát príde aj mužská časť obecenstva“. Retro priestory a skvelú dobovú atmosféru podporilo Tommy´s Coffee and Drinks Bardejov.
 
 
Spevák kapely sa o skladbe vyjadril, že „je inšpirovaná skutočnými udalosťami, s čím sa stretli asi všetci, ktorí už nejaký vzťah za sebou mali. Každý mal nejakú „sekeru“, ktorá ho kontrolovala a monitorovala každý jeden krok, ale mne sa to, našťastie, nedeje.“
 
Pre nový typ spolupráce sa chalani rozhodli osloviť speváčku Romanu Minik, ktorá sa zhostila aj úlohy žiarlivej ženy. „Presne 4. novembra 2021 ma chalani oslovili s ponukou, či sa nechcem podielať na ich novej skladbe. V momente keď som si správu prečítala, hovorím si, samozrejme, že idem do toho,” povedala Romana.
 
Skladbu a videoklip si môžete vypočuť a pozrieť nielen na sociálnych sieťach, ale aj na všetkých kanáloch NIEčO NAVYšE.
 
A teda – priznajte sa. Každý z vás pozná vo svojom okolí niekoho, kto je doma pod papučou. Ak o nikom nevieš, s veľkou pravdepodobnosťou si to ty 😊
 
Dve otázky pre:
 
Romana Minik:
 
1. Čo bolo na spolupráci najlepšie?
Ja by som to zhodnotila ako celok, z ktorého mám plno skvelých zážitkov a spomienok. Myslím, že sa nedá vybrať najlepšia vec, pretože všetko bolo super. Či už natáčanie klipu v Bardejove, kde som nikdy predtým nebola. Musím uznať je to naozaj krásne mesto.
 
2. Aké boli prvé dojmy z kapely, a aké po tom, čo si ich bližšie spoznala?
Prvé dojmy? Haha. No jednoznačne, že tak to sú rovnakí šialenci ako ja. Moja krvná skupina. Perfektná kapela a konečne poriadny punk-rock. Do hudby vložili celé svoje srdce a energiu, ktorú ďalej môžeme posunúť ľuďom. Myslím, že prvý dojem ostal aj po bližšom spoznaní. Potvrdilo sa to. Chalani sú super, rozumieme si, či už po hudobnej stránke, ale aj po tej ľudskej. Určite budem rada, ak budeme aj naďalej spolupracovať, vzájomne sa podporovať a možno aj vydáme ďalšiu spoločnú skladbu.
 
 
Randy Gnepa
 
1. Aká bola spolupráca s chalanmi?
Spolupráca bola v prvom rade vtipná, ako stále 😊. Nepamätám minútu, aby bolo v štúdiu ticho 😀.
 
2. Čo by si kapele poradil do budúcna?
Tu nemám čo povedať, chalani sú dobrá partia, ktorá robí hudbu, ktorá ich baví a baví aj nás 😊 a to je hlavné.
 
Peter Durák
 
1. Koľko trvalo natáčanie a ako to prebiehalo?
Natáčanie prebehlo relatívne rýchlo, a to z jednoduchých dôvodov: účinkujúci si všetko pekne pripravili, od kostýmov, rekvizít, priestorov, až po herecké výkony, čiže natáčanie bolo rýchle, presné a efektívne, keďže každý vedel, čo má robiť. Prebiehalo to ako vždy, v profesionálnom duchu, ako som už spomínal, perfektná príprava, ktorá trvala tuším cca pol roka, skúsení muzikanti a speváčka vedia, ako sa tváriť, resp. myslím, že to majú prirodzene v sebe a očividne si to užívali na 100%.
 
2. Si stotožnený s nápadmi kapely na videoklipy a aké boli herecké výkony zúčastnených?
Áno, som presne stotožnený s ich nápadmi, oni vedia čo chcú ako to chcú, ja im do nápadu nikdy nekecám, prípadne v závislosti od situácie rád pridám zopár bonusov, ktoré často vznikajú náhodne a spontánne. Herecké výkony vám nemusím predstavovať, robil som s nimi nie jeden videoklip, strávil som s nimi nejaký ten čas a osobne si myslím, že nerobia žiadne herecké výkony, oni sú jednoducho prirodzení ľudia, ktorí sú sami sebou, na nič sa nehrajú a presne, ako to už vo výsledku vidí divák na obrazovke, tak presne sú takí istí reálne, veselí, strelení a plní elánu.
 
Zostava:
Viliam Willik Zamborský – spev, gitara
Lukáš Vanta – basa, spev
Patrik Andrišuv – gitara, vokál
Marek Stupjanský – bicie, činely
(15:30, TS)
 
Diskusia
Pridať komentár