Vo finále porazil Prešov svojho súpera z Košíc o desať gólov

872x
18. Máj 2022
Úspešne vstúpili hádzanári Tatrana Prešov do finále Niké handball extraligy
Prešov v úvodnom finálovom zápase nezaváhal

V úvodnom stretnutí série porazili v domácej Tatran handball aréne HK Košice 34:24 (18:11). Hosťujúci tím dokázal držať krok s favoritom zápasu v úvodnej polovici prvého polčasu.

Od stavu 8:8 však opraty zápasu vzal do svojich rúk Tatran a už do prestávky si vypracoval sedemgólový náskok. Hoci hostia po zmene strán opäť pridali na dôraze a trojgólovou šnúrou dokázali stiahnuť náskok na päť gólov, bližšie sa už k súperovi nepriblížili a zverenci trénerov Radoslava Antla a Mareka Gernáta napokon vybojovali dvojciferné víťazstvo.

Najlepším strelcom Tatrana i celého stretnutia bol Pedro Pacheco so 7 gólmi. Tatran ako obhajca majstrovského titulu sa tak v sérii hranej na tri víťazné zápasy ujal vedenia 1:0.

Druhý duel je na programe v stredu 18. mája od 19:00 hod. v Trebišove, kde hrajú hráči HK svoje domáce zápasy vyraďovacej časti.

V Tatran handball aréne sa tímy opäť stretnú v netradičnom čase, v nedeľu 22. mája o 10:30 hod. v treťom stretnutí série.

NHE – 1. finále: Tatran Prešov – HK Košice 34:24 (18:11)
Zostava a góly Tatrana: Colodeti, Čupryna – Rábek 3/2, Santos 3, Pacheco 7, Fech 1, Rečičár 4, Fenár, A. Radčenko, Kravčák, M. Antl 2, Davidovič 5, Kimák-Fejko, Hernandez 5, Carapkin 3, M. Šarpataky 1.
Najviac gólov súpera: Hriňák 6, Baláž 5/1, Guzy 3, 7-metrové hody: 2/2 – 3/2, vylúčenia: 1:2.
Priebeh: 1:0, 2:3, 5:6, 7:6, 7:8, 11:8, 13:9, 17:10, 19:11, 22:14, 22:17, 26:18, 29:20, 32:22, 33:24.

Východniarske tímy sa vo finále stretli po dlhých 11 rokoch a očakávania tak boli veľké tak medzi hráčmi ako aj v pekne zaplnenom hľadisku, ktoré vytvorilo úvodnému stretnutiu série peknú kulisu.

Košičania začali nebojácne a dokázali s domácimi v úvode držať krok, dokonca sa držali v tesnom vedení. To im vydržalo do 15. minúty prvého polčasu, keď od stavu 8:8 ďalších deväť minút neskórovali a Tatran si vypracoval trojgólový náskok.

Ten postupne do konca prvého dejstva, aj vďaka gólom strelecky disponovaných Davidoviča s Pachecom, zvyšoval a do kabín tak odchádzali zverenci Radoslava Antla so sedemgólovým náskokom.

Po zmene strán sa tímy ťahali gól na gól, Košičania sa potom v rozpätí 37. až 41. minúty tromi gpresnými zásahmi priblížili na 17:22. V niektorých prípadoch mali aj športovú smolu, pretože Čupryna, ktorý už v priebehu prvého polčasu musel v bráne nahradiť zraneného Colodetiho, si veľmi dobre postavil žrde a tie ho niekoľkokrát podržali.

Pridal k tomu samozrejme aj viacero zákrokov a dve trojgólové série Tatrana znamenali na začiatku záverečnej desaťminútovky pohodlné vedenie 29:20. V závere tak dostali šancu ďalší hráči z lavičky, medzi nimi aj Miloš Šárpataky, ktorý sa nečakane opäť objavil v prešovskom drese. Aj jeho gólový zápis napokon znamenali konečnú desaťgólovú výhru Tatrana 34:24.
(15:11, Tatran Prešov)