Bardejovu sa opäť darilo

6x
25. September 2015

Zápas otočili v tretej tretine

Tento zápas sa dal považovať za najväčší šláger kola. Veď sa stretol druhý s tretím a obom išlo o udržanie si kontaktu s lídrom. Bardejov bol jasne lepším tímom v prvej tretine a zasýpal hosťujúceho Dovinu dvanástimi strelami, ale ani jedna si nenašla miesto za jeho chrbtom. Hostia ohrozili domáceho Sabola iba šesťkrát, no keďže ani oni nestrelili gól, tak sa išlo do šatni za stavu 0:0.

V druhej tretine domáci hrali 4 presilovky, ale ani jednu nedokázali využiť. No práve hostia vo vlastnom oslabení pri vylúčení Lichanca išli do vedenia. Maroš Piatka zužitkoval prihrávku Bartíka na otvárací gól. Domáci ďalej búšili do hosťujúceho brankára, ale ten odolal aj v druhej tretine a pred poslednou tretinou ukazovala svetelná tabuľka stav 0:1.

Treba povedať, že Bardejov stále do tretej tretiny naberie ešte oveľa väčšiu silu, viac energie a aj v dnešnom zápase to zúročil skvelo.  Hostia sa nechávali naďalej vylučovať a v úvode tretej tretiny poskytli domácim presilovku 5 na 3. Tu domáci využili zásluhou Rusa Solomčaka. Domáci hrali v každej tretine po jedno oslabenie a v tom jedinom v tretej tretine dokonca strelili gól. Bednár v 50.minúte poslal do vedenia domácich a tí znova otočili zápas na domácom ľade. Domáci mali ďalšiu možnosť presilovky a tu na poistenie vedenia využil Jakub Linet. Domáci zasýpali Dovinu v tretej tretine osemnástimi strelami, hostia vystrelili iba štyrikrát. Domáci si tak pripísali ďalšie tri body a znova rozhodli v tretej tretine.

HC 46 Bardejov - MHK 32 Liptovský Mikuláš 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)

Góly a asistencie: 46. Solomončak (Gmitter, Mikolášek), 51. Bednár (Baláž, Cútt), 57. Linet (Bednár) – 31. Piatka (Bartík, Kadlubiak)

Bardejov nastúpil v tejto zostave: Sabol (Andreanin) – Pichnarčík, Takáč, Valjent, Všetečka, Loydl, Bednár, Polaček, Mojdis – Gmitter, Cútt, Baláž – Borecký, Šimčák, Markuš – Vaško, Linet, Mikolášek – Solomončak.

Liptovský Mikuláš nastúpil v tejto zostave: Dovina – Mezovský, Holiga, Nádašdi, Burzala, Kadlubiak, Oško, Oravec – Rožník, Kuric, Bartík – Gápa, Lichanec, Uram – Brezniak, Piatka, Laco – Marcinko, Lištiak, Janček