Bardejov deklasoval svojho súpera

3x
24. September 2015

Bardejovčania si skvelo poradili s Považskou Bystricou (ilustračné foto)

Bardejov si v dnešnom stretnutí splnil úlohu favorita. Bardejov okamžite od úvodu potvrdzoval, že prišiel do Považskej Bystrice vyhrať a úvodných desať minút to len potvrdilo. V 2.minúte Kompasovi vypadol ľahký puk a Linet ho už dorážal do prázdnej brány, ale puk netrafil. O tri minúty neskôr Kompas vytiahol parádny zákrok proti strele Baláža. V desiatej minúte bol už Kompas prekonaný, ale na bránkovej čiare puk odpálil Hriňa. V 11.minúte to hosťom vyšlo, Cútt otvoril skóre. V 15.minúte domáci prvýkrát vážnejšie pohrozili a okamžite bol z toho vyrovnávajúci gól. Šťastným strelcom bol Paleček. Tri minúty pred koncom prvej tretiny vrátil vedenie Bardejovu Dominik Šimčák, keď strelou od modrej nedal šancu Kompasovi.

V úvode druhej tretiny zvýšil vedenie Filip Vaško a zaznamenal svoj prvý gól v zápase. V 27.minúte ušiel hosťom Berák, ale svoju kľučku nedotiahol do zdarného konca. V 29.minúte hosťom vyšiel protiútok, Vaško v prečíslení 2 na 1 zvolil strelu a vymietol pavučinu v pravom hornom rohu. Týmto gólom sa roztrhlo vrece s gólmi, keď o 80 sekúnd Rufati znížil znova na rozdiel dvoch gólov. O deväťdesiatosem  sekúnd zavŕšil svoj hattrick Filip Vaško, keď dorazil strelu Mikolášeka. O 23 sekúnd domáci Jarab znova znížil, keď strelou pomedzí betóny prekonal Andreanina.

Úvodná minúta tretej tretiny hosťom vyšla ako z učebnice. Po dvadsiatich piatich sekundách strelil svoj premiérový gól v novom ročníku Gmitter, o ďalších osemnásť sekúnd Linet dorazil ďalší puk do siete. Päť minút pred koncom domáci Hriňa znížil na 4:7, ale hostia výsledok prikrášlili ešte viacej. Najprv Takáč v 56.minúte vo vlastnom oslabení  prekonal dobre mierenou strelou hosťujúceho brankára. V 59.minúte uzavrel dnešnú prestrelku svojim druhým gólom Jakub Linet.

HK 95 Považská Bytrica – HC 46 Bardejov 4:9 (1:2, 2:3, 1:4)

Góly a asistencie: 15. Paleček (Hriňa, Prášek), 31. Rufati (Hudec, Valo), 33. Jarab (Rosenberg, Paleček), 55. Hriňa (Jarab) – 12. Cútt (Takáč, Baláž), 18. Šimčák (Borecký), 22. Vaško (Linet, Markuš), 30. Vaško (Šimčák, Bednár), 33. Vaško (Mikolášek, Linet), 41. Gmitter (Baláž, Pichnarčík), 41. Linet (Mikolášek, Bednár), 57. Takáč (Baláž), 59. Linet (Vaško, Pichnarčík)