Hokejisti rozhodli opäť v závere, víťazný gól strelili 32 sekúnd pred klaksónom

18. September 2015

V derby zápase víťazstvo Bardejova

ahojbardejov.sk BJ - MI.JPG

Zápas medzi Bardejovom a Michalovcami priniesol kvalitný hokej

Dnes (piatok, 18. septembra 2015) vo štvrtom kole privítalo Bemaco Bardejov celok Dukly Michalovce. Bardejovčania naposledy vyhrali v Topoľčanoch 4:1 a body chceli získať aj v domácom zápase. V prvom vyhrali nad Detvou po predĺžení.

Od začiatku stretnutia sa hral atraktívny duel a oba celky išli naplno.  Hostia si vybojovali dve presilovky, no nedokázali ich využiť. V bráne domácich dostal príležitosť Sabol a mal čo robiť od úvodných minút. V deviatej minúte hral Bardejov presilovú hru a paradoxne inkasoval. Shangin pohotovo zasunul puk a Michalovce viedli. V jedenástej minúte už bolo vyrovnané. Markuš vyslal tvrdú strelu od modrej čiary, prepálil všetko, čo mu stálo v ceste a brankár bol bezmocný – 1:1.

O necelú minútu sa Bardejovčania radovali znova, tentokrát Pichnarčík sa najlepšie zorientoval pred bránou Michaloviec a poslal domácich do vedenia. O ďalšie dve minúty padol ďalší gól, tento raz do brány domácich. Presadil sa Luchnikov a začínalo sa od znova. Štyri góly v priebehu niekoľkých minút – to sa divákom páčilo. Do konca prvej tretiny už ďalší gól nepadol, na hokej sa dalo pozerať.

V prostrednej časti hry bola naďalej hra otvorené, hráči korčuľovali a hokej ľudí zabával. V 29. minúte nastala skrumáž pred bránou Dukly, najlepšie sa zorientoval Vaško a poslal domácich do vedenia – 3:2. Hostia odpovedali štyri minúty pred koncom prostrednej hry, Banovský sa dostal do samostatného nájazdu a Sabolovi nedal šancu – 3:3.

V poslednej tretine sa hra upokojila, prvých 40 minút odobralo sily obom tímom. Hostia sa zbytočne nechávali vylučovať a v závere im chýbali sily. Zápas stratil z tempa, no stále sa bolo na čo pozerať. Keď sa už zdalo, že duel pôjde do predĺženia, ozval sa Linet a pol minúty pred záverom rozhodol o troch bodoch.

Povedali po zápase:

Domáci Tomáš Lipták po stretnutí pre spravodajský portál ahojbardejov.sk prezradil: „Michalovce patria medzi najsilnejších súperov v tejto lige, vedeli sme, že potrebujeme vyhrať, že sa potrebujeme chytiť.  Na začiatku sme mali všetkých najsilnejších súperov, sme radi, že to takto vyšlo,“ prezradil člen tretej bardejovskej formácie. Prvý polčas sa hral zo strany na stranu. „Lietalo sa, myslím si, že diváci mohli byť spokojní. Potom sa to ukľudnilo a snažilo sa držať stredné pásmo a hrať rozumnejšie,“ pokračoval.  V poslednej tretine už Michalovciam došli sily. „To nám aj prízvukoval tréner, že hostia upadajú, že máme viac nakorčuľované, že musíme ich viac tlačiť, máme viac hru pod kontrolou. Celkovo sme si za tretiu tretinu víťazstvo zaslúžili, boli sme lepší a sme veľmi šťastní,“ dodal T. Lipták.

HC 46 Bardejov – HK Dukla Michalovce  4:3 (2:2, 1:1, 1:0)

Góly a asistencie: 11. Markuš (Linet), 12. Markuš (Pichnarčik , Šimčák), 29. Linet (Vaško, Lipták), 60. Linet (Vaško, Solomončak) – 9. Shangin (Čížek), 14. Luchnikov (Drotár, Salnikov), 36. Banovský (Faith, Klouda)

Bardejovčania nastúpili v tejto zostave: Sabol – Pichnarčík, Takáč, Valjent, Všetečka, Mojdis, Bednár, Polaček, Česelka – Gmitter, Cútt, Baláž – Mikolášek, Kalináč, Solomončak – Vaško, Linet, Lipták – Borecký, Šimčák, Markuš.

Michalovčania nastúpili v tejto zostave: Okoličány – Drotár, Shangin, Urban, Voronov, Boboš, Buraľ, Dolgoš – Banovský, Klouda, Faith – Salnikov, Hinďoš, Lušnikov – Čížek, Huňady, Bezák – Schnelly, Fedorko.

(22:15, red)