V čase 57:42 Bardejov prehrával ešte o dva góly, napokon vyhral

11. September 2015

Ťažký úvodný domáci zápas sa skončil radostne

hokej bj detva 2 ahojbardejov (6).JPG

Bardejovčania (v bielom) zvládli záver zápasu na výbornú

Dnes (piatok, 11. septembra 2015) v druhom kole prvej hokejovej ligy privítali hokejisti HC 46 Bardejov celok HC 07 Detva. V prvom zápase sezóny sa Bardejovčania predstavili na ľade nováčika – cestovali do Nových Zámkov, kde sa im veľmi nedarilo a prehrali po predĺžení 2:3.

V prvom domácom zápase bola úvodná časť hry rozháraná, oba celky sa na ľade hľadali. Úvodný gól padol v čase 13:40 a to do bránky Andreanina. Domáci tesne pred tým súpera poriadne zatlačili, avšak gól nedali a potvrdilo sa pravidlo nedáš – dostaneš. V čase 14:05 diváci i hráči stíchli. Busilko ostal ležať na ľade, ihneď spoluhráči privolali lekárov, i nosítka, napokon bola potrebná aj sanitka, ktorá do niekoľkých minúť prišla na štadión. Po dlhšom prerušení hra pokračovala. Za faul dostal Šimčák 5 minútový trest + do konca duelu. Hostia ponúknutú príležitosť využili veľmi rýchlo, po necelej minúte Bambúch zvyšoval už na rozdiel dvoch gólov. Bardejov však v oslabení dokázal znížiť, v čase 18:05 otvoril domáce skóre Linet.  Prvú tretinu teda Bemaco prehralo o jeden gól.

Úvod druhej tretiny vyšiel hosťom na výbornú a už po niekoľkých sekundách sa znova dostali do dvojgólového vedenia. Domáci v obrane zaspali a Parkhouse poslal Detvu do dvojgólového vedenia. Z rýchleho gólu sa domáci spamätávali dlho. Nedaril sa im prechod do útoku, brankár hostí bol pozorný. Prostredná hra veľa vzruchu nepriniesla, Detva vychádzala z dobre zabezpečenej obrany a domácim to robilo problémy.

Ani v tretej tretine nevedel Bardejov podržať puk v útočnom pásme. Hostia rozumne vyčkávali a čakali na domáce chyby. V 48. minúte dostal 2+2 minúty za škaredý faul hosťujúci Ambroz. Domáci nevedeli využiť presilovky, aj keď sa dokázali usadiť do útoku, strely boli nepresné a nedôrazné. Keď sa už zdalo, že Bardejov prehrá, keď už začali niektorí diváci opúšťať štadión, prišlo to, čo čakal len málokto. V čase 57:43 Vaško krásne prestrelil Polca a znížil na rozdiel jediného gólu. Domáci sa nadýchli k záverečnému tlaku a vyplatilo sa. O niekoľko sekúnd, v čase 58:15, Bardejov opäť zatlačil a Všetečka aj so šťastím dostal puk za bránkovú čiaru – 3:3. V závere ešte prišli vylúčenia, no zápas sa dostal do predĺženia. To trvalo iba sedem sekúnd, víťazný gól strelil Linet. Bardejov tak po zaujímavom závere dokázal poraziť silnú Detvu 4:3 po predĺžení.

Hrdinom stretnutia sa stal Jakub Linet, autor dvoch gólov, vrátane toho víťazného po predĺžení. Pre spravodajský portál ahojbardejov.sk ihneď po zápase povedal: „Stále sme verili, že môžeme dať ten gól, tlačili sme to do brány a sme radi, že sa nám to tam podarilo dostať. Keď sa nám podarilo vyrovnať, povedali sme si, že minimálne do toho predĺženia to musíme dostať.  Chceli sme spraviť všetko pre to, aby sme vyhrali, pretože v Nových Zámkoch nám to nevyšlo. Sme radi, že sa nám to podarilo,“ prezradil. A čo bude musieť Bardejov zlepšiť do ďalších stretnutí? „Budeme musieť byť disciplinovanejší, nenechávať sa toľko vylučovať. Striel máme dosť, ale zatiaľ nám to nepadá, ale verím, že to príde.“

HC 46 Bardejov – HC 07 Detva 4:3 p.p. (1:2, 0:1, 2:0 – 1:0)

Góly: 18. a 61. Linet, 58. Vaško, 59. Všetečka – 14. Kanaet, 16. Bambúch, 21. Parkhouse

Bardejov nastúpil v tejto zostave:  Andreanin (Sabol) – Pichnarčík, Takáč, Valjent, Všetečka, Loydl, Bednár, Mojdis, Polaček – Gmitter, Cútt, Baláž – Mikolášek, Kalináč, Česelka – Vaško, Linet, Lipták – Borecký, Šimčák, Markuš

Detva nastúpila v tejto zostave: Polc (Rusňák) – Sládok, Zorvan, Busilko, Mačkovič, Predajniansky, Bambúch, Jendroľ, Lunter – Říha, Srnka, Ambroz – Parkhouse, Kanaet, Graham – Krajči, Fekiač, Hajnik – Buda, Balko, Blaško

(20:15, j)