Hádzanári Tatrana začali tréningy zatiaľ s menším kádrom

613x
05. Január 2022
Úvodný tréning roka bol len s ôsmimi hráčmi
Na úvodnom tréningu chýbali nielen Slováci, ale Brazílčania či Rus. Foto: Viktor Zamborský
 
Zatiaľ bez viacerých hráčov, ale aj nového trénera Radoslava Antla, sa v tretí januárový deň rozbehla príprava hádzanárov Tatran Prešov na druhú časť sezóny, ktorá odštartuje vo februári. Zloženie kádra slovenského majstra v príprave ovplyvňujú najmä reprezentačné povinnosti, ale tiež rôzne plánované dátumy príchodov legionárov. Tí sa k tímu pripoja postupne počas tohto týždňa.
 
Z reprezentačných dôvodov chýbali na úvodnom tréningu v novom roku Brazílčania Pedro Pacheco a Guilherme Linhares, Rus Viačeslav Kasatkin, ale tiež slovenskí reprezentanti Oliver Rábek a Tomáš Rečičár. Tí spolu s trénerom Antlom, ktorý je zároveň asistentom reprezentačného trénera Kukučku, absolvujú záver prípravy na domáce majstrovstvá Európy, do začiatku ktorých ostáva už len zopár dní.
 
 
 
V ruskom tíme ich má šancu absolvovať aj spomínaná spojka nášho tímu. Do prípravy sa počas týždňa postupne pripoja ďalší legionári tak, aby sa od pondelka 10. januára mohla začať oficiálna príprava so všetkými hráčmi, s výnimkou reprezentantov. Na prvom tréningu sa tak nateraz stretlo osem hráčov.
 
Z legionárov boli prítomní iba slovinský brankár Tilen Leben a kubánska spojka Pavel Hernandez.
 
Tréning viedol tréner Marek Gernát.
 
 
 Hráčov čakajú tréningy aj v posilňovni. Foto: Viktor Zamborský
 
Počas úvodného týždňa absolvujú hráči celkovo šesť tréningových jednotiek a naplánované sú aj dva tréningy v posilňovni.
 
„Na prvom tréningu sú prevažne naši mladí chalani. Ostrý mikrocyklus začneme o týždeň, ale už teraz budú chlapci „šľapať“. A to či už na tréningu, ale aj dvakrát doobedu v posilňovni, čomu som veľmi rád,“ uviedol tréner Gernát.
 
Od budúceho týždňa, po presune reprezentácie na zápasy skupinovej fázy majstrovstiev Európy do Košíc, sa už vedenia tréningov ujme aj nový kouč Radoslav Antl.
 
Prvý duel bude o mesiac
 
V pláne sú neskôr aj prípravné zápasy. Prvý oficiálny duel čaká našich hádzanárov podľa plánu v sobotu 5. februára, keď sa predstavia v 17. kole domácej Niké handball extraligy na palubovke Považskej Bystrice.
 
Zoznam hráčov na prvom tréningu: Tilen Leben, Pavel Hernandez, Dávid Michalka, Dominik Krok, Tomáš Fech, Jakub Kravčák, Marco Antl, Erik Fenár.
 
Chýbali: Pedro Pacheco, Guilherme Linhares, Viačeslav Kasatkin, Oliver Rábek, Tomáš Rečičár (všetci reprezentačné povinnosti), Roman Carapkin, Marcos Colodeti, Sergio Lopez, Valentin Kuran, Nuno Santos, Kiril Radčenko, Alexander Radčenko (všetci neskorší návrat z dovoleniek)
(12:01, Ivan Kriššák)
Diskusia
Pridať komentár