Oceliari si hladko poradili s rytiermi zo Zvolena

593x
25. Október 2021
Minuloročnému majstrovi uštedrili šesť gólov

Košičania uštedrili Zvolenu šesť gólov. Foto: HC Košice

Hokejistom HC Košice to v nedeľu (24. 10.) v Steel Aréne opäť sypalo. V 11. kole Tipos extraligy si hladko poradili s HKM Zvolen 6:2. Oceliarom tak patrí šieste miesto v tabuľke a už v piatok (29. 10.) si zmerajú sily s Nitrou.

Informoval o tom klub na svojej webovej stránke.

Aktívni hneď od začiatku

Košičania začali v úvode zápasu aktívne. V štvrtej minúte zabudla zvolenská defenzíva medzi kruhmi na Tanseyho, ktorý dostal prihrávku od Paršina a už mu stačilo iba presne zamieriť. Oceliarov potom čakala presilovka, ale počas nej boli aktívni hostia a vyrovnali na 1:1.

Na tretí gól si Steel Aréna počkala do polovice dvanástej minúty, keď nedôsledne pokrytý McPherson pred bránkou využil prihrávku od zadného mantinelu. Ešte v úvodnej tretine mali k dispozícii presilovku aj Košičania, aj Zvolenčania, ale gól z toho nebol a do šatní sa odišlo za stavu 2:1.

Druhá dvadsaťminútovka priniesla góly až v závere 34. minúty. Po prudkej strele Saucermana od modrej čiary tečoval puk Tansey a Rahm ho vyťahoval iba zo siete. V samom závere tretiny spálili dobré šance Slovák s Pereskokovom a do šatní sa odišlo za stavu 4:1.

Nepomohli ani šiesti korčuliari

Posledná tretina sa začala zvolenskou aktivitou, ale bez výraznejších šancí. Za stavu 4:2 ale aktivitu prevzali do rúk Košičania a zápas pohodlne dotiahli do víťazného konca. V polovici 52. minúty mohol zvýšiť Chovan, ale pred bránkou neuspel. Nádej na možný bodový zisk na východe vykresalo Zvolenu vylúčenie Cibáka v 57. minúte. Hosťujúci tréner si zobral oddychový čas a po ňom stiahol brankára. Ani šiesti korčuliari ale HKM nestačili, pretože gólom do prázdnej bránky zvýšil na 5:2 Deyl a v poslednej minúte zápasu skóroval na konečných 6:2 Klhůfek.

Košice mali dobrý týždeň

Kalle Kaskinen, hlavný tréner HC Košice: „Veľmi dobrý zápas z našej strany. Tak ako v piatok sme boli veľmi sústredení. Stále pracujeme na sústredenosti a tímovej hre. Bol to dobrý týždeň, na oba zápasy sme sa dostatočne dobre pripravili. Opakujem sa, no opäť som si veľmi dobre naštudoval ako hrá Zvolen. Mám veľký rešpekt pred ich štýlom hry, korčuľovaním, zručnosťou a tímovosťou. Snažili sme sa tomu prispôsobiť a myslím, že sme to dnes zvládli, zaslúžene vyhrali a odohrali dobrý zápas.“

Peter Oremus, hlavný tréner HKM Zvolen: „Z našej strany to dnes bolo naozaj dosť slabé. Keby sme chceli byť úspešní v Košiciach, tak by sme sa museli vyrovnať tým posledným piatim zápasom, ktoré sme vyhrali. Náš dnešný výkon nebol adekvátny na to, aby sme v Košiciach boli úspešní. Košice vyhrali zaslúžene. My sme mali jedine v 3. tretine 10-minútovku, ktorá sa približovala k tomu, ako sme dnes chceli hrať. V dnešnom zápase nebol z našej strany pohyb, nebola tam agresivita a toto všetko nám chýbalo.“

HC Košice - HKM Zvolen 6:2 (2:1, 2:0, 2:1)
Góly a asistencie: 4. Tansey (Paršin, Chovan), 12. McPheson (Slovák, Saucerman), 21. Slovák (McPherson, Šedivý), 34. Tansey (Saucerman, McPherson), 57. Deyl (McPherson), 60. Klhůfek (Chovan, Paršin) – 7. Török (Leskinen, Marcinek), 46. Roy (Krieger)

Vylúčení: 5:7 na dve min., navyše: Hraško (ZVO — 10 min za nešportové správanie sa), presilovky: 2:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Snášel, Moller — Ordzovenský, Šoltés

HC Košice: Riečický (Košarišťan) — Saucerman, Šedivý, Tansey, Deyl, Romančík, Cibák, Jacko — Bartánus, Slovák, McPherson — Pereskokov, Chovan, Paršin — Belluš, Klhůfek, Lapšanský — Milý, Havrila, Jokeľ
HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) — Hain, Kotvan, Roy, Meliško, Kubka, Hraško, Barcík, Ďuriš — Jedlička, Mikúš, Zuzin — Török, Krieger, Ully — Saracino, Marcinek, Leskinen — Chlepčok, Gubančok, Csányi
(9:37, red, HC Košice)