Futbalisti odštartovali prípravu, v Michalovciach prehrali. Káder sa výrazne zmenil

2090x
18. Január 2020
Tréner Benko: Mládež hrá v 2. lige
Po jesennej časti 2. ligy patrí mužstvu Partizána Bardejov 11. miesto len so šiestimi výhrami. Prípravu začali 9. januára pod taktovkou trénera Branislava Benka s asistentom Jozefom Kukulským.
 
Časť musela odísť
 
Poľadovica na umelom trávniku ovplyvňuje tréningový proces. Trénerom pribudli vrásky na čele pri prvom kontakte s kádrom. Kormidelník Branislav Benko bol prekvapený, že taká veľká časť odišla.
 
„Oslabili sme sa. Silnejšia časť mužstva odišla, všetci mohli hrať 2. ligu. Tým nechcem ublížiť tým hráčom, ktorí tu zostali. No situácia v klube bola taká, že museli odísť. Najväčší problém bol v ekonomických možnostiach. Čaká nás veľmi ťažká jar. Začíname, máme aj nových hráčov. Ďalší budú chodiť na skúšky. Urobíme všetko preto, aby sme sa zachránili.“
 
Bolo treba improvizovať
 
Pre Partizán nebolo príliš výhodné pravidlo povinného nástupu mladého hráča do každého zápasu.
 
„Pravidlo zo zväzu začalo platiť, že musí nastúpiť hráč do 21 rokov. Niekedy sme to museli riešiť nástupom Voška, alebo brankári Pillár s Dlugošom. Tak sa stalo, že Čikoš si musel sadnúť na lavičku. Keď nevyšiel zápas Voškovi, tak sme to riešili s brankárom. Bolo treba improvizovať, že koho postaviť,“ vysvetľoval kouč Partizána.
 
Voľakedy domácich bolo viac
 
Preferovať mladých je predsa dobrá myšlienka. Ale v tomto období liaheň Partizána zaostáva v kvalite. Potvrdil do aj Benko: „Momentálne naša mládež hrá v 2. lige. Nepostúpili. Pozeráme sa na to kriticky. Neviem, koho si z tejto skupiny vybrať, aby mohol hrať za mužov. Máme čas na prípravu a hľadať vhodné typy. Mrzí nás, že je tu menej chlapcov z Bardejova. Ešte keď som aktívne hrával, gro Bardejova tvorilo osem, deväť hráčov. Voľakedy domácich bolo viac.“ 
 
Káder Partizána opustili Adrián Leško, Róbert Stachura, Radoslav Človečko, legionári Marko Milunović, Nikita Rošev. Peter Voško sa vrátil z hosťovania do Podbrezovej. Michal Horodník po hosťovaní z Popradu prestúpil do Pohronia, Filip Maník je v Petržalke a Dávid Keresteš chce do dresu FC Košice.
 
V Michalovciach Bardejovčania (v modrom) prehrali tesne (foto: FB/MFK Zemplín Michalovce) 
 
V Michalovciach najtesnejšia prehra
 
Futbalisti Partizána Bardejov odohrali prvý z deviatich prípravných zápasov. Na Zemplíne prehrali s účastníkom 1. ligy Michalovcami jediným gólom z bieleho vápna. Druhý zápas odohrajú 24.1. o 11.00 hod. s mužstvom poľskej 2. ligy Rzeszówom.
 
MFK Michalovce – Partizán Bardejov 1:0 (1:0)
Gól: 45. Danko (pen.)
Bardejovčania nastúpili v tejto zostave: Čikoš-Pavličko (46. D. Pillár) – Mikolaj (46. Š. Paňko), Petko, M. Keresteš, Janso (46. O. Gduľa) – Pangrác-Piter, Luchanin (60. R. Elizeuš), - Brigant (60. Hejda), Haščák (60. Š. Stachura), Belunek, Somov (46. Rabik)
(14:38, šč, foto, video: FB: MFK Zemplín Michalovce)
Diskusia
Pridať komentár
Všetky práva vyhradené | Akékoľvek publikovanie alebo šírenie správ, fotografií a dát uverejnených na portáli ahojbardejov.sk je bez predchádzajúceho súhlasu porušením autorského zákona.