Nová telocvičňa v Strednej zdravotníckej škole v Poprade bude realitou

684x
09. Júl 2024
Stredná zdravotnícka škola v Poprade bude mať po desiatkach rokoch existencie vlastnú telocvičňu
Stredná zdravotnícka škola v Poprade v minulosti pri výučbe povinnej telesnej výchovy využívala športové priestory mesta.  Ilustračná fotografia. (Zdroj: SŠZ Poprad)  
  
Zriaďovateľ školy Prešovský samosprávny kraj (PSK) získal pre jej vybudovanie príspevok z Fondu na podporu športu vo výške 1,1 miliónov eur, ďalší viac ako 1 milión dofinancuje z vlastného rozpočtu. Práce na vybudovaní nového športoviska by mali trvať niečo vyše roka.

Stredná zdravotnícka škola v Poprade v minulosti pri výučbe povinnej telesnej výchovy využívala športové priestory mesta a v súčasnosti priestory inej župnej školy na Mnoheľovej ul. v Poprade. Aktuálne sa táto situácia zmení a škola sa dočká vlastnej telocvične. Prešovská krajská samospráva, ktorá školu zriaďuje, uspela s projektom jej výstavby vo výzve Fondu na podporu športu.
 
  So začatím stavebných prác sa po vyhodnotení procesu verejného obstarávania počíta koncom augusta. Ilustračná fotografia. (Zdroj: SŠZ Poprad)

„Na výstavbu športoviska nám bol schválený príspevok vo výške 1,1 milióna eur, čo tvorí polovicu potrebných zdrojov. Ďalších 1,1 mil. eur poskytne na jeho vybudovanie samotný kraj zo svojho rozpočtu. Záleží nám na skvalitňovaní podmienok nielen odborného vzdelávania, ale celkovo výučby a učebných predmetov, kde neboli celkom ideálne možnosti. Na tejto konkrétnej škole po takmer šiestich desaťročiach vytvoríme moderné a kvalitné miesto pre nielen školské telovýchovné aktivity, ale aj ďalšie sprievodné podujatia, “ uviedol predseda PSK Milan Majerský.
 
Ako dodal, so začatím stavebných prác sa po vyhodnotení procesu verejného obstarávania počíta koncom augusta, respektíve začiatkom septembra, pričom trvať by mali približne 12 mesiacov.

Župa plánuje budovu telocvične s rozmerom 26 x 15 metrov vybudovať na školskom pozemku, presnejšie na bývalom asfaltovom ihrisku za školou. Jej súčasťou má byť aj náraďovňa, šatne, toalety, miestnosti pre rozhodcov, kabinety a teoretická učebňa. Portfólio telocvične doplní výťah pre imobilných. S budovou školy sa objekt prepojí spojovacou chodbou.
 
 Župa plánuje budovu telocvične s rozmerom 26 x 15 metrov vybudovať na školskom pozemku. Ilustračná fotografia. (Zdroj: SŠZ Poprad)

Vnútorné vybavenie športoviska umožní využívanie telocvične na basketbal, volejbal, hádzanú, futsal, florbal, gymnastiku, ako aj na športové a zdravotnícke aktivity pre partnerov školy či verejnosť. Vybudovanie športového objektu tak naplní účel rozšírenia kapacít pre podporu športu, zdravia a komunitných aktivít v regióne.

Projekt však rieši tiež prístupovú cestu a parkovaciu problematiku školy. V súčasnosti na parkovanie využíva areál bývalého ihriska, na ktorom sa má stavať nový objekt. Nové parkovisko sa má preto vybudovať na ploche terajšieho školského ihriska, a to pre celkovo 27 áut.
 
 Nová telocvičňa v Strednej zdravotníckej škole v Poprade bude realitou. (Zdroj: SŠZ Poprad)

Celému projektu výstavby telocvične v Strednej zdravotníckej škole v Poprade, kde sa aktuálne vzdeláva 240 žiakov v dennej a 30 v externom štúdiu v odbore praktická sestra, predchádzala dlhoročná príprava, ako aj zámena pozemkov.
 
PSK získal spomínaný areál, pričom majetkom mesta sa stal park pred obchodnou akadémiou a areál v mestskej časti Stráže, ktorý predtým využívala Správa a údržba ciest PSK. S výstavbou telocvične pre zdravotnú školu sa počíta i v Programe hospodárskeho a sociálneho rozvoja PSK v rámci vzdelávania na roky 2021-2030.
(16:10, red.)
Diskusia
Pridať komentár