1414x
05. Február 2024
Tatran Prešov úspešne ťažia Niké handball extraligou
 (Zdroj: Tatran Prešov)

V úvodnom extraligovom stretnutí nového hádzanárskeho roka vyhrali na palubovke 3. tímu tabuľky MHC Štart Nové Zámky presvedčivo 47:25 (26:14).

Úspešne tak nadviazali na posledný minuloročný zápas, v ktorom strelili Modre v tejto sezóne rekordných 46 gólov. Teraz najvyšší gólový prídel v jednom stretnutí ešte navýšili o ďalší gól. Zverenci trénera Pavla Jana zároveň zaokrúhlili svoj bodový zisk v extraligovej tabuľke na 30 bodov.

Poradie vedú so štvorbodovým náskokom pred druhou Považskou Bystricou (pred zápasom v Topoľčanoch – pozn.), na tretie Nové Zámky (majú o zápas viac – pozn.) zvýšili náskok na deväť bodov. Tatranu vyšiel vstup do zápasu, keď za šesť minút viedol 6:0.

To určilo smerovanie zápasu, v ktorom favorizovaní hostia dominovali a už po prvom polčase si vypracovali 12-gólový náskok. V tom druhom ho zvýšili o ďalších 10 gólov. Najlepším strelcom zápasu bol Pavel Hernandez, ktorý strelil 8 gólov. O presný zásah menej dal Marco Antl.

Zaujímavosťou je, že Tatran strelil všetky góly z hry, keďže nehádzal ani jednu sedmičku. Na druhej strane brankár Igor Čupryna chytil hneď štyri sedemmetrové hody domácich, ktorí zase v zápase nemali ani jedného vylúčeného hráča. V stredu 7. februára sa

Tatran predstaví v extraligovom stretnutí na domácej palubovke, keď od 18:00 hod. privíta v Tatran handball aréne Sportu Hlohovec. Generálkou na domáci dvojzápas osemfinále Európskeho pohára EHF proti islandskému Hafnarfjörduru (16. a 17. februára) potom bude vystúpenie na palubovke ŠKP Bratislava v pondelok 12. februára o 19:00 hod.

NHE – 17. kolo

MHC Štart Nové Zámky - Tatran Prešov 25:47 (14:26) Zostava a góly Tatrana: Čupryna, Cvitkovič – Mitaľ 2, Khaian 3, Sako 2, Kovács 4, Fenár 5, D. Radčenko, Kravčák 4, Hozman 6, M. Antl 7, Davidovič, Barros Araxá 1, Urban 5, Hernandez 8.

Najviac gólov súpera

Vadkerti 6/1, Valent 5, Illés 4, 7-metrové hody: 5/1 – 0, vylúčenia: 0:2

Priebeh

0:6, 2:9, 4:16, 7:17, 7:22, 11:24, 12:26, 14:28, 15:31, 17:36, 20:38, 20:43, 23:44, 25:46.

Vstup do zápasu vyšiel hosťom ideálne. Po necelých šiestich minútach viedli 6:0 a domácim dovolili prvýkrát skórovať až v 7. minúte. Gólostroj Tatrana ale nezastal a v polovici prvého polčasu už viedli zelenobieli dvojciferným skóre (14:4), pričom ďalšou šesťgólovou šnúrou náskok o chvíľu po Hernandezovom góle navýšili dokonca už na 16:4. Ďalších päť gólov v rade v rozpätí 20. až 22. minúty prinieslo už 15-gólový náskok (22:7), ktorý však domáci v závere prvého dejstva kozmeticky upravili.

Už po prvom polčase však bola otázkou len výška skóre. Tatran totiž dominoval vo všetkých činnostiach a druhý polčas začal ďalšími dvoma gólmi Hernandeza (28:14). Hostia sa často presadzovali z rýchlych protiútokov, ale aj do prázdnej brány. Dobre chytali obaja brankári, ktorí si znova rozdelili polčasy.

V 47. minúte po Antlovom góle vyhrával Tatran o 20 gólov 40:20 a vôbec najvyšší náskok mali zelenobieli o tri minúty neskôr po Kravčákovom zásahu na 43:20.

Šancu zahrať si dostali všetci hráči, ktorí si schuti zastrieľali a v samom závere Khaian parádnou strelou do šibenice posunul strelecké maximum tímu v tejto sezóne na 47 strelených gólov. Tatran zároveň zaknihoval deviaty z 15-tich odohraných extraligových zápasov, v ktorých nastrieľal súperom 40 a viac gólov.
 (8:40, Ivan Kriššák)