Bardejovčania v prvom zápase rozdrvili Topoľčany, kapitán Gmitter: Ideme krôčik po krôčiku

3x
12. Február 2016

Kanonáda Bardejova, Topoľčany nemali šancu

Reportáž zá zápasu Bardejov - Topoľčany

Vo štvrtok odštartovali zápasy play-off prvej hokejovej ligy. Víťaz základnej časti Bardejov hostil ôsme Topoľčany. Úlohu favorita začal potvrdzovať od úvodu stretnutia. Už v druhej minúte padol prvý gól, keď sa do prázdnej brány presadil Fajčák.  O minútu bolo na ukazovali už 2:0, puk za hosťujúceho brankára tečoval Solomončak.  Domáci počas celej tretiny boli lepším tímom a Topoľčany mohli inkasovať aj viackrát.

Tlak Bardejova pokračoval aj v prostrednej časti hry. Po troch minútach sa presadil Ihnaťo, ktorý tečoval strelu Takáča. V 28. a 31. minúte  sa dvoma gólmi blysol šikovný Linet. Šiesty gól domácich pridal Fajčák, keď jeho nechytateľná delovka skončila v sieti.

V poslednej tretine sa už len dohrávalo, avšak Bardejovčania sa radovali ešte dvakrát – v 41. a v 54. minúte sa do streleckej listiny zapísal Baláž, na oba góly mu asistoval Gmitter.  Bemaco tak deklasovalo Topoľčany vysoko 8:0 a ujalo sa vedenia v sérii 1:0.

Druhý zápas je na programe už dnes, v piatok dvanásteho februára.  Viac sa už dozviete v reportáži.

HC 46 Bardejov – HC Topoľčany 8:0 (2:0, 4:0, 2:0)

Góly a asistencie: 2. Fajčák (Pichnarčík, Ihnaťo), 3. Solomončak (Valentín, Mikolášek), 23. Ihnaťo (Takáč, Fajčák), 28. Linet (Fajčák, Ihnaťo), 31. Linet (Ihnaťo, Pichnarčík), 34. Fajčák (Jokeľ, Linet), 41. Baláž (Gmitter), 54. Baláž (Gmitter)

Bardejovčania nastúpili v tejto zostave: R. Sabol – M. Takáč, Všetečka, Mi. Bednár, Valentín, Pichnarčík, Polaček, Česelka, Valjent – Baláž, Kalináč, O. Gmitter – Jokeľ, Ščurko, Vaško – Ihnaťo, Linet, Fajčák – Solomončak, R. Cútt, Mikolášek