1503x
21. November 2023
  Hádzanári Tatrana Prešov aj naďalej úspešne prechádzajú touto sezónou Niké handball extraligy
  Zápas bol označený ako Zápas mesiaca (Zdroj: tatranpresov)

Potvrdili to aj na palubovke rivala z HK Košice, na pôde ktorého dokázali triumfovať po výsledku 35:21 (18:10).

V 11-tom vystúpení v tejto sezóne najvyššej domácej extraligovej súťaže je to 11-ty triumf zverencov trénera Pavla Jana, ktorí sú s 22 bodmi naďalej na čele súťaže. Pred druhou v poradí Považskou Bystricou majú dvojbodový náskok. Tretie sú Nové Zámky, Košiciam patrí 5. priečka.

Tatran vstúpil do derby zápasu, ktorý bol označený ako Zápas mesiaca Niké handball extraligy, dvoma gólmi a rozdiel dvoch-troch gólov si udržiaval v úvodnej časti duelu. Aj vďaka päťgólovej šnúre v druhej polovici prvého polčasu si zelenobieli vypracovali do konca úvodného dejstva pohodlný osemgólový náskok. Ten v druhej časti zvýšili na dvojciferný rozdiel a šancu v záverečnej fáze dostali aj všetci hráči z lavičky, ktorí dotiahli duel do víťazného konca.

Najlepším strelcom Tatrana v zápase bol Lukáš Urban, ktorý zaznamenal 7 gólov.

Duel proti Košiciam bol generálkou na dvojzápas 3. kola Európskeho pohára EHF, v ktorom najskôr v piatok 24. novembra, a potom aj v odvete v nedeľu 26. novembra, privítajú hádzanári Tatrana dvakrát vo svojej Tatran handball aréne islandský tím Afturelding. Oba zápasy sa začnú zhodne o 18. hodine. V ďalšom stretnutí Niké handball extraligy nastúpia zverenci trénera Pavla Jana v šlágri 13. kola takisto na domácej palubovke, keď v sobotu 2. decembra privítajú aktuálneho majstra MŠK Považská Bystrica.

NHE – 11. kolo

HK Košice - Tatran Prešov 21:35 (10:18)

Zostava a góly Tatrana

Čupryna, Cvitkovič – Mitaľ 3, Khaian 1, Sako 5, Kovács, Rečičár 4, Fenár 2, Hozman 5, Polanský, Kasatkin 1, M. Antl, Davidovič 1, Araxá, Urban 7/1, Hernandez 6/1.

Hráči náskok navýšili na konečných 14 gólov (Zdroj: tatranpresov)

Najviac gólov súpera

Hruščák 8/3, Valiska, Hriňák, Baláž a Ivanov po 2, 7-metrové hody: 3/3 – 2/2, vylúčenia: 2:5

Priebeh

0:2, 2:5, 4:6, 6:9, 8:10, 8:15, 10:16, 10:19, 11:22, 12:24, 14:28, 16:31, 18:34, 19:35.

Východniarske derby prinieslo duel domáce tímu Košíc, ktorý v domácom prostredí v tejto sezóne ešte nezaváhal, proti zatiaľ v extralige stopercentným Prešovčanom. Tí začali duel dvoma presnými zásahmi Hernandeza, ktorý v obrane dostal na starosti predovšetkým stráženie najlepšieho strelca domácich Patrika Hruščáka, čo sa mu spolu so spoluhráčmi vcelku darilo. Košičania sa ale v úvodnej štvrťhodine držali na rozdiel dvoch-troch gólov. Od 18. minúty, keď práve Hruščák znížil na 8:10, prišla v nasledujúcej sedemminútovke päťgólová šnúra zelenobielych, ktorí si tak v 26. minúte vypracovali náskok 15:8. Po zásahoch Kasatkina a opäť Hernandeza v samom závere išli napokon hráči Tatrana do šatní s pohodlným osemgólovým náskokom.

Zelenobieli otvorili Hozmanom gólovo aj druhý polčas a stav bol už 19:10. Sako v 39. minúte natiahol prvýkrát rozdiel na 10 gólov (21:11). Vyše dvojciferný bol už v tých chvíľach aj počet zákrokov Igora Čuprynu v bráne. Tatran pri dobrej obrane využíval často rýchle kontry. Popri krídelníkoch Hozmanovi a Hernandezovi strelecky tím ťahali Urban a Sako. Tréner Jano mohol vďaka priaznivému stavu nasadiť aj širší káder. Aj hráči z lavičky do zápasu dobre naskočili, náskok ešte navýšili na konečných 14 gólov a Košičanov pripravili o ich domácu neporaziteľnosť.
(9:24, red.)