Bardejovskí hokejisti vyhrali pohodlne, naďalej sú prví

13x
21. Január 2016

Pohodlné víťazstvo Bardejova

Reportáž zo zápasu 38. kola

V stredu 20. januára privítali prvoligoví hokejisti HC 46 Bardejov celok Považskej Bystrice.  Líder súťaže bol pred zápasom 38. kola veľkým favoritom, čo sa potvrdilo aj v samotnom stretnutí.  Hostia prišli na východ len s trinástim hráčmi a už od úvodu ťahali za kratší koniec.

V bráne Bardejova sa prvýkrát predstavil Stanislav Škorvánek z extraligovej Žiliny, no veľa práce nemal. Domáci sa ujali vedenia už v tretej minúte, keď sa presadil Cútt. O šesť minút už bolo 2:0, zvyšoval Šimčák. V druhej tretine sa hosťom podarilo znížiť, no gól z hokejky Beráka bol prvý a posledný v domácej sieti. Prostredná časť hry už nič zaujímavé nepriniesla, Bardejov tri body potvrdil až v závere, keď na 3:1 zvyšoval Gmitter, štvrtý gól pridal Jokeľ a skóre v 53. minúte uzavrel opäť Jokeľ.  V závere sa hralo už len pred brankárom hostí.

Premiéru si v drese Bemaca odkrútil mladý gólman Škorvánek, veľa práce v zápase nemal. Rodák z Topoľčian prezradil, ako sa na Horný Šariš dostal, ako videl zápas a aký má Bardejov najbližší cieľ. Tento brankár má skúsenosti aj z reprezentácie, keď chytal za SR20. Viac sa už dozviete v reportáži.

HC 46 Bardejov – HK 95 Považská Bystrica 5:1 (2:0, 0:1, 3:0)

Góly a asistencie: 3. Cútt (Ihnaťo), 9. Šimčák (Ihnaťo, Cútt), 43. Gmiter (Baláž, Kalináč), 47. Jokeľ (Vaško, Ščurko), 53. Jokeľ (Ščurko, Vaško) – 26. Berák (Mravec)

Bardejovčania nastúpili v tejto zostave: Škorvánek – Všetečka, Takáč, Poláček, Pichnarčík, Valentín, Bednár, Mojdis, Česelka – Gmiter, Kalináč, Baláž – Mikolášek, Linet, Solomonchak – Vaško, Ščurko, Jokeľ – Ihnaťo, Cútt, Šimčák